Facebook Google+ Twitter

Młodzi bandyci opanowali Lublin

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-03-18 13:08

Mają zaledwie od 13 do 17 lat, a już wchodzą w konflikt z prawem. W Lublinie nastolatki popełniają coraz więcej przestępstw. Lubelscy policjanci przygotowali właśnie raport dotyczący przestępczości nieletnich.

Na początku marca przy ul. Smyczkowej dwaj młodociani przestępcy napadli na mężczyznę sprzedającego warzywa. Bi-li go i kopali. Na koniec zabrali mu tysiąc złotych i telefon komórkowy. Policjantom udało się zatrzymać bandziorów. Jeden z nich miał 18 lat, drugi niespełna 16. To nie odosobniony przypadek. - W 2009 roku w Lublinie czyny karalne popełniło 580 nieletnich - informuje podkomisarz Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. To o 40 więcej niż w 2008 roku.

Z policyjnych statystyk wynika, że sprawcą co czwartej kradzieży w Lublinie jest nastolatek w wieku od 13 do 17 lat. Policyjne dane są wyjątkowo niepokojące - prawie co trzeci podejrzany w sprawie rozboju w naszym mieście to nieletni. - Sprawcami są zazwyczaj chłopcy w wieku od 13 do 17 lat. Niejednokrotnie są to również osoby, które nie ukończyły 13. roku życia - mówi Renata Laszczka-Rusek.

Autor: Łukasz Chomicki

Czytaj więcej w serwisie: Kurier Lubelski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.