Facebook Google+ Twitter

Młodzi dziennikarze nie próżnują!

Niektórzy licealiści poza normalnymi lekcjami znajdują czas na rozwijanie swoich pasji. Spotkali się, by porównać efekty swojej pracy. Wśród 26 szkolnych gazetek każda była niepowtarzalna, ale tylko jedna najlepsza.

9 lutego 2007r. w siedzibie Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji (WSZiA) w Zamościu odbyło się rozstrzygniecie IV edycji konkursu na najlepszą gazetkę szkolną "Co w szkole piszczy?". Pomysłodawca i organizatorem konkursu była pani Małgorzata Bzówka, redaktor naczelny biuletynu informacyjnego WSZiA "Nasze Forum".

Uczniowie z całego województwa lubelskiego nadesłali gazetki szkolne, które zostały analizowane i oceniane przez profesjonalistów - osoby związane z zamojskimi mediami. Wszystkie szkolne pisemka zostały zaprezentowane na wystawie.

Jurorzy po przedstawieniu uwag o treści gazetek, kilku cennych wskazówek na przyszłość i zachęceniu do dalszej pracy, ogłosili wyniki.

I miejsce zajęła gazetka I LO w Zamościu- "Podświatło". Redakcja wygrała aparat fotograficzny. Na II miejscu znalazł się "Sensor" wydawany przez uczniów III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie. III miejsce przypadło gazetce "Eureka!" z MDK w Zamościu.

Pozostali dziennikarze dostali również ciekawe nagrody. Uczestnicy konkursu otrzymali także propozycję wzięcia udziału w warsztatach dziennikarskich organizowanych pod koniec marca w III LO w Lublinie. Spotkanie to było początkiem dalszej współpracy młodych dziennikarzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Plus i życzenia wytrwałości dla zamojskiego narybku "piątej władzy".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Debiutantka też nie próżnuje:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.