Facebook Google+ Twitter

Młodzi dziennikarze polecają książki

Przeciętny Polak coraz rzadziej sięga po książkę. Łatwiej bowiem obejrzeć film, wysłuchać audiobooka, niż użyć własnej wyobraźni do stworzenia opisanego świata.

Fot. ilustracyjna / Fot. PAPSą jednak ludzie, którzy nigdy nie zamienią dobrej książki na żadne z mediów elektronicznych. Wśród nich są studenci dziennikarstwa. Zapytałam więc jakie pozycje przeczytali ostatnio, i które z nich polecają innym. Oto kilka z nich.

"Dlaczego mężczyźni kochają zołzy" Argov Sherry - Jest to poradnik psychologiczny, napisany pół żartem, pół serio. Bardzo przyjemna książeczka dla niezależnych kobiet i tych, które chcą nimi być. Zawiera wiele zabawnych historii z życia znajomych autorki. Uprzedzam jednak, że ta książka może zmienić nastawienie do życia. Po jej przeczytaniu zwiększa się mobilizacja do samorealizacji, nie ma się już ochoty na bycie kurą domową - Wioleta (l.21), studentka Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.

"Dyplomacja" Henry Kissinger - To najlepsza i najbardziej wyczerpująca książka na temat stosunków międzynarodowych, jaką czytałam. Jej największą zaletą jest to, że przedstawia wydarzenia dokładnie i ciekawie, z perspektywy wszystkich uczestników danego epizodu. Dzięki temu odkrywamy, że historia może być wciągająca i logiczna, że to nie tylko zbiór dat, ale przede wszystkim przyczynowo-skutkowy ciąg wydarzeń. Dużą zaletą "Dyplomacji" jest też wzbogacenie historii o biografie postaci. Dowiadujemy się jakie cechy osobowości, jakie skłonności i fobie miał dany bohater. Odkrywamy, że życiorys i charakter danej osoby pozwala przewidzieć, jak się ona zachowa, a następnie jak zachowa się cały naród. Bardzo interesująca książka! Naprawdę polecam! - Agata, studentka Uniwersytetu Wrocławskiego.

 / Fot. Andrzej Rybczyński PAP"Druga Wojna Czeczeńska" Anna Politkowska - Autorka koncentruje się na ludzkich historiach Czeczeńców i Rosjan uwikłanych w wojnę. Brak "frontowych" relacji, tylko obraz współczesnej Czeczenii - bezprawie, dehumanizacja, nędza i hipokryzja ze strony władz rosyjskich. - Mateusz (l.22), student UP Jana Pawła II w Krakowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.01.2010 15:06

........ i nie tylko przez tych młodych........ :-)) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj czytają ,czytają ,jedni więcej ,inni mniej;)
Ale pomysł polecania książek przez dziennikarzy jak najbardziej popieram.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.01.2010 13:47

5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polacy nie czytają ?Tak , to ja chyba nie Polak. Nie mogę żyć bez książek ,od romansów po horrory.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja polecam świetne książki W.Cejrowskiego ("Gringo...." oraz "Rio Anaconda") a także pozycję, którą aktualnie czytam : J.Pałkiewicz "Syberia.Wyprawa na biegun zimna". We wszystkich pozycjach znajdziemy ciekawe opisy różnych zakątków naszej planety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.