Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24472 miejsce

Młodzi dziennikarze poznają radio!

Czwartek był drugim dniem warsztatów dziennikarskich pod hasłem: „Media- twórca codzienności” w III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Spotkanie rozpoczęła Magdalena Lipiec, dziennikarka Radia Lublin, która zrobiła na żywo reportaż z uczestnikami warsztatów. Zadaniem ochotników było np. bardzo szybkie czytanie tekstów ćwiczących wymowę, tworzenie serwisu sportowego, informacyjnego, zdawanie relacji z prawdziwych oraz wymyślonych wydarzeń. Pani redaktor przygotowała także przykładowe reportaże, zazwyczaj wywołujące dużo śmiechu i radości wśród publiczności.


  W dalszej części warsztatów Małgorzata Żurawska, szef działu publicystyki Radia Lublin, przedstawiła tajniki interaktywności w radiu oraz obaliła mity o uczciwości w tej kwestii niektórych rozgłośni.


Kolejnym gościem była Małgorzata Sawicka, dziennikarka, podróżniczka, autorka książki „ABC Globtrotera”. Opowiadała o ostatniej wyprawie do Laos oraz zaprezentowała jeden z wielu ciekawych reportaży. Dzięki niej młodzi dziennikarze poznali reportaż radiowy od kuchni. Podkreślała, że podróże, podczas których nie spotka się interesującego człowieka są stracone, nie wnoszą wiele do naszego życia.


Dzień zakończył się wizytą w Teatrze NN działającym przy ośrodku Brama Grodzka. Uczestnicy warsztatów usłyszeli fragmenty historii tego miejsca i zostali zachęcenia do bliższego kontaktu z historią oraz kulturą Lublina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.