Facebook Google+ Twitter

Młodzi elblążanie walczą o stypendium!

Młodzi, i przede wszystkim, zdolni mieszkańcy Elbląga mogą walczyć o stypendia przyznawane przez Fundację Elbląg. Wypełnione wnioski wraz z pełną dokumentacja będą przyjmowane do 5 września.

Fundacja Elbląg za myśl przewodnią przyjęła sobie "służenie mieszkańcom Elbląga". Od wielu lat prowadzi programy stypendialne z myślą o młodych mieszkańcach Elbląga. Coroczne stypendia mają na celu wspieranie w zdobywaniu wykształcenia, wyrównywanie szans w późniejszym życiu zawodowym i społecznym dzieci i młodzieży wybitnie uzdolnionej tak jak to ma miejsce w Programie Stypendialnym "Szansa", jak również dzieci młodzieży niepełnosprawnej poprzez program "Słonik". Stypendia przyznawane są na okres jednego roku szkolnego. Fundacja Elbląg oprócz tych dwóch stypendiów przyznaje stypendia takie jak:
"Agrafka" i "Agrafka muzyczna" - stypendia przyznawane głównie młodzieży gimnazjalnej i licealnej za osiągnięcia w zakresie nauk ścisłych i humanistycznych a także muzyki,
Indywidualne - przyznawane są indywidualnie w różnych dziedzinach.

"Słonik" szansą dla niepełnosprawnych


Logo Programu Stypendialnego "Słonik" / Fot. materiały Fundacji ElblągProgram ten o jakże sympatycznej nazwie skierowany jest do niepełnosprawnych uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, a także studentów do 28 roku życia, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Przy rozpatrywaniu wniosków pod uwagę będą brane wyniki w nauce, sytuacja materialna kandydata a także jego szczególne osiągnięcia.

Łączna pula środków przeznaczona na stypendia wynosi w tym roku 30.000 zł. Środki pochodzą z kapitału żelaznego Funduszu Dzieci Niepełnosprawnych "Słonik", ze zbiórki przeprowadzonej w Centrum Handlowym OGRODY, dotacji udzielonej przez Fundację im. Stefana Batorego oraz Urząd Miejski w Elblągu, darowizn i
zbiórek publicznych oraz z wpłat 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych.

"Szansa" dla zdolnych, chcących poszerzać horyzonty


Logo Programu Stypendialnego "Szansa" / Fot. materiały Fundacji Elbląg"Szansa" skierowana jest do uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i policealnych oraz studentów, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce lub są wybitnie uzdolnieni w wybranym kierunku a niestety pochodzą z rodzin niewydolnych społecznie, są w trudnej sytuacji materialnej. Przy rekrutacji stypendystów pod uwagę będą brane wyniki w nauce a także sytuacja materialna osoby ubiegającej się o stypendium. Działalność w organizacjach pozarządowych, szczególne osiągnięcia w sporcie, wolontariat oraz wszelka aktywność prospołeczna będą także punktowane.

W tym roku na stypendia w ramach "Szansy" przeznaczono 40.000 zł. Środki pochodzą od: Urzędu Miejskiego w Elblągu, Fundacji im. Stefana Batorego, darczyńców indywidualnych, a także z wpłat 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych oraz z dochodów z kapitału żelaznego Funduszu Stypendialnego Fundacji Elbląg.

Warunkiem ubiegania się o stypendium jest złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku w biurze Fundacji. Kompletną dokumentację trzeba złożyć do 5 września w siedzibie Fundacji mieszczącej się w Elblągu przy ul. Zw. Jaszczurczego 17.

Regulaminy obu Programów Stypendialnych oraz niezbędne wnioski dostępne są na stronie www.fundacja.elblag.pl oraz w biurze Fundacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.