Facebook Google+ Twitter

Młodzi Francuzi pokażą w Ostrowcu pięć twarzy Antygony

W Ostrowcu Świętokrzyskim, w ramach artystycznej wymiany francusko-polskiej, organizowanej przez III LO im. Wł. Broniewskiego, 13 kwietnia wystąpi francuska grupa teatralna.

13 kwietnia 2009 r. o godz 18 00 w ostrowieckiej "Etiudzie" odbędzie się przedstawienie francuskiej grupy z wymiany polsko-francuskiej. / Fot. plakat przedstawieniaAutorami spektaklu teatralnego, który odbędzie się w sali widowiskowej kina "Etiuda" w Ostrowcu, jest francuskie Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki i Teatru w Albertville. Młodzi francuscy aktorzy (od 13 do 17 roku życia) przedstawią spektakl pod tytułem "Pod prąd. 5 twarzy Antygony" (z franc. Vent Debout. 5 visages d’Antigone).

"Pięć twarzy Antygony" to opowieść o losach pięciu niezwykłych kobiet, które miały istotny wpływ na swoją epokę. Françoise Giroud (dziennikarka, obrończyni praw kobiet), Simone de Beauvoir (pisarka), Lucie Aubrac (jedna z założycielek francuskiego ruchu oporu), Sonia Rykiel (kreatorka mody) oraz anonimowa bohaterka I wojny światowej - to prawdziwe „Antygony” XX wieku, kobiety niepokonane, które mimo wielu przeciwności losu, skutecznie walczyły o równe prawa kobiet i mężczyzn oraz o zmianę wizerunku kobiety w społeczeństwie.

Reżyserem spektaklu jest Oliver Quenard, zaś oprawą muzyczną zajęli się Christiane Tartarat i Nicolas Dornier. Libretto opracował - Claude Bouverresse. Wstęp na przedstawienie jest darmowy.

Albertville we Francji. /flickr.com/photos/jodastephen/249920762/ Licencja CC. / Fot. jodastephenMłodzi Francuzi przyjadą do Polski na pięć dni, podczas których przedstawią spektakl, zwiedzą Kraków oraz Kurozwęki. Kontynuacją tematyki równouprawnienia kobiet i mężczyzn będzie debata polsko-francuska na temat miejsca kobiety we współczesnym świecie. Grupa francuskiej młodzieży wyjeżdża z Polski 16 kwietnia, a młodzież z ostrowieckiego liceum wyjedzie do Francji ze swoim przedstawieniem już 20 kwietnia.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Owszem, wybieram się. Znając osoby odpowiedzialne za przygotowanie wymiany - "kichy" nie będzie! +

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawy pomysl uczniowskiej wymiany , oby wiecej takich pomyslow.Pls zasluzony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.