Facebook Google+ Twitter

"Młodzi Głosują"

Młodzi ludzie - także niepełnoletni - mają swoje poglądy polityczne. Program "Młodzi Głosują 2007" organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych dla naszego kraju sprawach.

Głównym celem programu jest zwiększenie frekwencji w wyborach parlamentarnych, a także zmiana społecznego nastawienia do inicjatyw obywatelskich. Honorowy patronat nad akcją objął Rzecznik Praw Obywatelskich. W tegorocznym projekcie "Młodzi Głosują 2007" uczniowie:
- zdobywali wiedzę na temat uczestnictwa obywatelskiego, ordynacji wyborczej, uprawnień parlamentu
- zdobywali doświadczenie związane z aktywnością obywatelską i organizowaniem się dla dobra publicznego
- podczas debat, poprzedzających głosowanie, wypowiadali się na tematy istotne dla naszego kraju
- sami przygotowywali i przeprowadzali wiece, happeningi uliczne, a w
szkole prawybory, poznając w praktyce ich zasady i znaczenie
- tworzyli plakaty i ulotki oraz wymyślali hasła wyborcze.

W młodzieżowym głosowaniu wzięło udział 229 842 uczniów z 1250 szkół w całej Polsce. To rekord w historii "Młodzi Głosują 2007" w wyborach parlamentarnych! Frekwencja wyniosła 66,9%. O tym, kto wygrał i jak rozłożyły się głosy, CEO poinformuje po zamknięciu lokali wyborczych 21 października o godz. 20.00. Koordynatorką całego przedsięwzięcia była Pani Ania Samel.

Pomysłowość młodzieży była ogromna. Zapał, energia jaka z niej emanowała i niezwykła ambicja - to można (i należy) tylko "szlifować". Media - ale głównie lokalne - na bieżąco relacjonowały przebieg wydarzeń. Co chwila można było usłyszeć o ulicznych happeningach i teatrzykach oraz szkolnych debatach z udziałem polityków z pierwszych stron gazet.

Projekt "Młodzi Głosują" w swoim założeniu jest daleki od jakiejkolwiek agitacji politycznej. Ma na celu głównie angażowanie młodych ludzi w demokratyczne wybory i obywatelskie działanie. To już zostało osiągnięte. Teraz młodzież czeka na ripostę dorosłych w niedzielnych wyborach. Miejmy nadzieję, że wysiłek uczniów z całej Polski nie poszedł na marne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.