Facebook Google+ Twitter

Młodzi i Film. Konkurs Grolscha przedłużony do 16 sierpnia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-25 21:52

Do 16 sierpnia przedłużony został termin nadsyłanie scenariuszy filmu na konkurs scenariuszowy Grolsch Film Works, organizowany w ramach 30. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Nagrodą jest 50 tys. zł na realizację projektu, który zostanie automatycznie zakwalifikowany do następnej edycji Festiwalu.

W tym roku Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” zaprasza do udziału w zupełnie nowym konkursie, organizowanym razem z Grolsch Film Works. Organizatorzy czekają na scenariusze maksymalnie 20-minutowego filmu. Do projektu trzeba dołączyć kosztorys realizacji filmu, który sfinansuje Grolsch Film Works.

Ideą konkursu jest wspieranie niezależnego kina, a przede wszystkim jego młodych twórców, znajdujących się na początku filmowej drogi. Projekt Grolsch Film Works nie tylko wyszukuje młodych i utalentowanych pasjonatów, ale i idzie o krok dalej – nagroda pozwoli bowiem spełnić młodym filmowcom marzenia o realizacji swego pierwszego filmu. Konkurs scenariuszowy Grolsch Film Works to wyjątkowa okazja, aby przekonać się, jak krótka jest droga od pomysłu do jego urzeczywistnienia.

Polska to pierwszy kraj, w którym globalny program Grolsch Film Works będzie miał swoją premierę. Konkurs przeznaczony jest nie tylko dla wszystkich studentów szkół filmowych oraz artystycznych. W odpowiedzi na prośby ze strony młodych, organizatorzy zdecydowali się rozszerzyć jego formułę: w konkursie mogą wziąć udział wszyscy młodzi filmowcy, także ci bez formalnego wykształcenia w tym kierunku. Organizatorzy gwarantują pomoc. Oczywiście, dobre przygotowanie projektu od strony produkcyjnej będzie dodatkowym atutem zgłoszenia.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń oraz pełen regulamin dostępny jest na stronie www.mif.org.pl oraz www.grolschfilmworks.com. Rozwiązanie konkursu oraz ogłoszenie werdyktu nastąpi 17 września w trakcie finałowej gali Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.

Nadesłane scenariusze trafią w ręce pięciu Jurorów:

Andrzej Fidyk to reżyser i scenarzysta, łączący świeże spojrzenie z ogromnym doświadczeniem. Baczny obserwator politycznego świata zasłynął tak kontrowersyjnymi filmami, jak "Defilada", "Prezydent", czy "Diabeł w Moskwie". W 2009 roku otrzymał tytuł profesorski w dziedzinie sztuk filmowych.

Równie uważnie młodym twórcom przyjrzy się zaliczany do twórców polskiego kina niezależnego Przemysław Wojcieszek. To reżyser, który odważył się wejść w trudny świat sztuk teatralnych. Jego spektakl "Made in Poland" przez wielu krytyków okrzyknięty został wydarzeniem roku. Jest on laureatem wielu prestiżowych wyróżnień, m.in. "Paszportów Polityki" w kategorii film oraz głównej nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.