Facebook Google+ Twitter

Młodzi i zdolni podczas Studenckiej Sesji Naukowej w Warszawie

Już po raz szesnasty SWPS w Warszawie gościła utalentowanych młodych badaczy wszystkich wydziałów: Katowic, Poznania, Sopotu, Warszawy i Wrocławia. Imprezę uświetniły też inne atrakcje – pokazy, warsztaty, konkursy i wystawy. Inspirujące!

Wspólne zdjęcie uczestników XVI Studenckiej Sesji Naukowej SWPS / Fot. Szkoła Wyższa Psychologii SpołecznejKońcówka listopada jest ważną datą w kalendarzach studentów SWPS, a zwłaszcza tych, którzy marzą o przyszłej karierze naukowej. Chyba każdy wyobraża sobie, jakby to było, gdyby to właśnie on mógł wystąpić ze swoim referatem albo posterem podczas Studenckiej Sesji Naukowej. SSN to już tradycja i prestiżowe wydarzenie, które co roku skupia coraz więcej ludzi zainteresowanych nauką i nie tylko. 26 - 27 listopada już po raz szesnasty w ramach trzech konkursów: humanistycznego, psychologicznego oraz studiów doktoranckich i podyplomowych, zaprezentowano projekty badawcze zrealizowane w roku 2010-2011. Oczywiście wszystkie prace poddane zostały wcześniejszej selekcji i wybrane jako najlepsze podczas eliminacji wydziałowych, a przed właściwą Sesją były długo i z ogromną determinacją dopracowywane. Konkurencja okazała się duża, tematy bardzo różnorodne, a wśród nich znalazły się takie projekty jak: "Wielkość środowiska urbanistycznego a wybór przyszłej żony", "Czy trauma i poczucie samotności wywołuje antropomorfizację przedmiotów użytkowych i sentymentalnych" czy "Szkoła uwodzenia. Zasobność mężczyzn a flirtowanie z kobietami".

Jeden z posterów wytypowanych do konkursu / Fot. Małgorzata Osowiecka- Chcemy motywować studentów do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na nurtujące problemy z dziedziny nauk społecznych i humanistycznych, a także uczyć ich współpracy w zespole i zachęcać do realizacji projektów badawczych łączących wiele dziedzin nauki - mówi psycholog Małgorzata Wawrzyniak, współorganizatorka przedsięwzięcia. - Poster i referat to podstawowy sposób popularyzowania wiedzy podczas konferencji naukowej, dlatego w konkursach kładziemy na nie duży nacisk. Prezentacje będą oceniane między innymi pod kątem merytorycznym, poprawności wykonanego badania, jasności i logiczności wywodu oraz umiejętności prezentacji - wyjaśnia.

Oprócz sesji naukowych, uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach, między innymi z filmu dokumentalnego "Warszawska Praga - jak ją widzimy, jak zobaczyć ją można" "Jak dotrzeć do mediów", czy "Forma jako treść, tekst jako materia - warsztaty z liberatury". Była także symulacja procesu karnego pt. "Uważaj, z kim zostawiasz dziecko", a reprezentanci koła filmowego przedstawili swoje etiudy. Rozstrzygnięto także konkurs fotograficzny Nasza Praga (niektóre z konkursowych zdjęć poniżej).
Prace z Konkursu Nasza Praga / Fot. Małgorzata OsowieckaPrace z Konkursu Nasza Praga / Fot. Małgorzata OsowieckaPrace z Konkursu Nasza Praga / Fot. Małgorzata OsowieckaXVI SSN / Fot. Małgorzata OsowieckaDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.