Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

602 miejsce

Młodzi kandydaci SLD obiecują darmowe żłobki i tańsze kredyty mieszkaniowe

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2011-08-16 14:14

Młodzi kandydaci SLD w wyborach parlamentarnych obiecują wzrost liczby mieszkań oddawanych do eksploatacji, tańsze kredyty mieszkaniowe, bezpłatne publiczne żłobki i przedszkola. Chcą wprowadzić do konstytucji zapis o dostępie do internetu dla wszystkich Polaków.

"PR-owe wypowiedzi Donalda Tuska sprzed czterech lat nie zostały zrealizowane. To, na co wpadał, wstając rano prawą lub lewą nogą Donald Tusk z prawem nie miało nic wspólnego. To były zagrywki czysto wrażeniowe, a nie oparte na wiedzy" - powiedział Kalisz na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie.

"Panie premierze cztery lata pańskich rządów to był jeden wielki serial, w którym pracował sztab scenarzystów, inaczej zwanych PR-owcami. Starannie reżyserowane sceny, starannie reżyserowane konferencje prasowe, unikanie trudnych tematów" - wtórował Kaliszowi młody kandydat SLD, "jedynka" w Tarnowie, Jakub Kwaśny.

Oprócz Kwaśnego Kaliszowi towarzyszyli inni młodzi kandydaci SLD: Paulina Piechna-Więckiewicz (zajmująca miejsce trzecie na liście SLD w Warszawie), Ewa Klekot ("trójka" w Katowicach), Marcin Nowotka ("dwójka" w Siedlcach), Krzysztof Kukucki (kandydat z Torunia i Włocławka) oraz uczestniczący w konferencji za pośrednictwem Skype'a Łukasz Naczas, który otwiera listę SLD w Gnieźnie.

Młodzi rozliczyli rząd Donalda Tuska z niespełnionych - ich zdaniem - obietnic sprzed 4 lat; obiecywali też, co sami zrobią po dojściu do władzy.

Niespełnione - w ich opinii - obietnice wyborcze Tuska z 2007 roku dotyczą m.in. braku działań na rzecz zmniejszenia bezrobocia wśród młodych absolwentów wyższych uczelni. Zarzucili też rządowi, że dopuścił się wielu zaniedbań w sferze budownictwa, polityce prorodzinnej oraz edukacji. Młodzi kandydaci skrytykowali także premiera za niewywiązanie się z obietnic dotyczących obniżenia podatków.

Wśród ich propozycji, które mają poprawić sytuację młodych Polaków, jest m.in. wprowadzenie obowiązkowego wynagrodzenia za staże i praktyki, wprowadzenie do konstytucji zapisu o dostępie dla wszystkich Polaków do internetu.

Młodzi kandydaci obiecali także, że po dojściu Sojuszu do władzy wyraźnie wzrośnie liczba mieszkań oddawanych corocznie do eksploatacji, a kredyty mieszkaniowe będą tańsze. Zadeklarowali też zapewnienie każdemu dziecku bezpłatnego pobytu w publicznym żłobku i przedszkolu.

Mówili też o otwarciu dostępu do bezpłatnego kształcenia na wysokim poziomie dla osób o niższym statusie społeczno-ekonomicznym. W tym celu zaproponowali m.in. umożliwienie płatnikom podatku CIT przekazywanie 1 proc. podatku dla uczelni i instytucji naukowych. Wśród ich propozycji jest także obniżenie podatku VAT na żywność i leki oraz wprowadzenie podatku od instytucji sektora finansowego.

"Nadchodzą nowe czasy, które wymagać będą nowych rozwiązań, rozwiązań, które ma dzisiaj SLD" - powiedział Kwaśny.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

zx
  • zx
  • 04.10.2011 22:47

- WYNIKI WYBORÓW: PIS-52%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM. Dziwi TOTALNA NAGONKA : premiera , PO ,SLD,..., pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 10 ml. wyborców PIS-u oraz ciągłe WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO ,PSL). Młodzi i starsi pytają-czy dalej będą? :dzielić i opluwać POLAKÓW? ,dawać tylko STOŁKI KOLESIOM(mimo braku kwalifikacji) podejmować decyzje WYWRACAJĄCE wszystko do GÓRY NOGAMI?, totalnie POWIĘKSZAĆ DŁUG POLSKI, OKRADAĆ przyszłych emerytów z OFE,...,wyrażać: PYCHĘ,INSYNUACJE,CHAMSKIEOPLUWANIE,CYNIZM,LEKCEWAŻENIE,DESTRUKCJE,AGRESJĘ,HI POKRYZJĘ , BŁAZENADĘ ,MATACZENIE, PLOTKI, KŁAMSTWA,...w stosunku do większości społeczeństwa- ciągle jedynie grożą :wojną, polityczną ZEMSTĄ, ... - Nie głosujmy na nich-tylko na J.KACZYŃSKIEGO i PIS ,aby SAMODZIELNIE MOGLI RZĄDZIĆ przez 4 lata i ODPOWIADAĆ przed SPOŁECZEŃSTWEM za SWOJE RZĄDZENIE (SAMODZIELNE) . PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA,eksmituje na bruk. Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom, aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta? -niezgodne z konstytucją?). Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. PObolszewia?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- ale to nie ciekawi to media?- Palikot USTALAŁEM z Tuskiem atak na KACZYŃKIEGO ...

.
.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.