Facebook Google+ Twitter

Młodzi kierowcy codziennie zabijają trzy osoby

Dziś policja zaprezentowała nowy spot reklamowy promujący bezpieczeństwo na drodze wśród młodych kierowców. Jego tytuł to: "Użyj wyobraźni".

 / Fot. screen"Użyj wyobraźni” to program o charakterze prewencyjnym, który zwraca uwagę społeczną na nieodpowiedzialne zachowania na drodze oraz buduje świadomość zagrożeń, jakie niosą za sobą: nadmierna prędkość i brawura kierowców.

Statystycznie, każdego dnia ,,młodzi kierowcy” powodują wypadki, w wyniku których giną 3 osoby. Najczęstszym powodem wypadków jest brawurowa jazda i brak doświadczenia w kierowaniu samochodem lub motocyklem, a motywem bywa chęć zaimponowania rówieśnikom". [za KGP]

tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Ta informacja o 3 osobach nie ma żadnej wartości merytorycznej i nie pozwala wyciągnąć żadnych wniosków. Statystyka, która mogłaby dać obraz sytuacji to zestawianie odsetku osób w każdym wieku, od 18(albo i 12) wzwyż. Hasło o tych 3 osobach to zwykła propaganda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jestem młodym kierowcą ale nie spowodowałem jeszcze ani jednego wypadku więc temat artykułu i sama akcja trochę mi się nie podoba." Są rozważni i nierozważni kierowcy. To że niektórzy z młodych powodują (najczęściej śmiertelne) wypadki nie oznacza, że wszyscy je powodują. Najważniejsze, żeby ten kto jeździ bezpiecznie nadal tak tak jeździł, a ten kto jeździł niebezpiecznie w porę się opamiętał.
Co do statystyk się nie wypowiadam, wydaje mi się, że porównanie Artura jest czytelne. Zaprezentowałem jedynie nowy spot. /MP

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten spot naszych policjantów nie trafia jakoś do mnie...wczoraj TVN 24 w programie "Dzień po Dniu" pokazała również filmik brytyjskich policjantów...Różnica? I to jeszcze jaka....sami zobaczcie: http://www.tvn24.pl/-1,1613200,0,1,marketing-strachu-w-sluzbie-prewencji,wiadomosc.html ( ten filmik znajduje się troszke niżej na w/w stronie).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powiem tak, jak macie możliwość zapoznajcie się ze statystykami policyjnymi co do wieku sprawco wypadków drogowych. Jestem kierowcą z ponad 20 letnim stażem i nadal się jeszcze uczę jeździć autem. W rozmowach w młodymi ludzi (sprawcami wypadków ) kiedy można z nimi porozmawiać, mówią że oni potrafią bardzo dobrze jeździć, tylko to ktoś im drogę zajechał. A tu przykład bardzo młodego kierowcy który niestety nie dojechał do domu link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.08.2009 23:26

Źle się wyraziłem - jest to porównanie, ale porównanie nic nie wnoszące - na jego podstawie nie można wysnuć żadnych wniosków. Potrafię odjąć 3 od kilkunastu. Porządne zestawienie byłoby ciekawsze. Może ktoś ma na ten temat jakąś wiedzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Porównanie jest. Tylko trzeba wiedzieć co się porównuje. Ja dokładnie określiłem co. I dodałem, że to tylko średnia w grupach wiekowych. I tylko to. Dodatkowe dane zmieniają typ średniej i dokładność pomiaru - to fakt.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.08.2009 23:13

To nie jest żadne porównanie - ze statystyką nie ma ono nic wspólnego. Żeby wyciągnąć jakiekolwiek wnioski (a i tak będzie to spore nadużycie) potrzebna jest jeszcze ilość osób jeżdżących w danym roczniku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"to ile zabijają starzy kierowcy? skoro już nie raz widziałem reklamy tzw. społeczne w których jest mowa, że na drogach codziennie ginie kilkanaście osób...?"

Dane za pierwsze półrocze 2009 - prawie 11 ofiar dziennie, czyli ponad 1/4 zabija człowiek z 5 letniej grupy wiekowej ( 18-23).
Pozostali ( 24 do powiedzmy 75 ) to aż 51 roczników. Czyli w pierwszej grupie - 3/5 ofiar/rocznik/dzień ( 0,6), a w drugiej 8/51
( 0,16). Różnica czterokrotna.

To tylko średnia w grupach. 24 - latek gwałtownie nie obniża statystyk z jednej strony, a z drugiej wypadki wśród osób starszych są częstsze.
Niemniej różnica jest znaczna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale to właśnie do młodych jest łatwiej dotrzeć i to ich trzeba jeszcze "ukształtować". myślę, że dlatego właśnie na/do nich skierowana jest taka akcja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem młodym kierowcą ale nie spowodowałem jeszcze ani jednego wypadku więc temat artykułu i sama akcja trochę mi się nie podoba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.