Facebook Google+ Twitter

Młodzi kolarze wracają do zdrowia

Wczoraj rano dwóch młodych kolarzy Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego opuściło szpital. Dziś dołączy do nich kolejna dwójka, wśród nich młoda dziewczyna.

Najcięższy jest nadal stan dwóch młodych rowerzystów, którzy ucierpieli w wypadku. Obaj pozostają pod ścisłą obserwacją lekarzy na oddziale intensywnej terapii. Jest szansa, że pozostali wrócą do domów jeszcze w tym tygodniu. Młodymi kolarzami oprócz medyków ciągle opiekują się także rodzice, którzy nadal nie mogą uwierzyć w to, co się wydarzyło. Z pewnością dla samych rowerzystów, ale także rodziców trudny będzie okres po wyjściu ze szpitala. Poszkodowani są pod stałą opieką psychologa. Cała Polska wspiera ich dobrym słowem. Otrzymują setki telefonów oraz e-maili od zupełnie obcych osób, deklarujących pomoc. Należy mieć nadzieję, że już niedługo ujrzymy ich ponownie na polskich drogach.

Chcesz pomóc?


Logo Polskiego Związku Kolarskiego / Fot. Z oficjalnej strony: http://www.pzkol.plKaliskie Towarzystwo Kolarskie zwraca się z uprzejmą prośbą o dokonywanie wpłat na Konto Bankowe BZ WBK Odział Kalisz NR. 82 1090 1128 0000 0000 1201 5703 – z dopiskiem "pomoc dla kolarzy". Pomoc ta niezbędna jest do pokrycia trudnych do przewidzenia kosztów specjalistycznych operacji plastycznych, chirurgicznych, opieki psychologicznej oraz długotrwałej rehabilitacji.

Telefon kontaktowy: 062 757 55 68
Adres e-mail: ktk.kalisz@wp.pl


W sobotę zarzuty usłyszał sprawca nieszczęsnego wypadku. Został oskarżony o nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Grozi mu pięć lat więzienia. Powodem wypadku było zaśnięcie mężczyzny, który po ciężkiej nocy w pracy wracał do domu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

W materiale jest podany numer kontaktowy do Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, tam z pewnością udzielą Ci wszelkich informacji...choć OSOBIśCIE zupełnie nie rozumiem nad czym tutaj jeszcze dywagować...

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

i o kase na rehabilitację, niezbedne zabiegi i wszystkie koszty związane z wypadkiem

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może Ci Kolarze nie wiedzą, ze mogą starać się o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

O co chodzi z Tą pomocą dla kolarzy,
mnie też potrącił samochód 3 lata temu.Przeszłem 2 ciężkie operacje, rehabilitacja do dzisiaj chodzę o kulach a mam 26 lat. I niedość, że dostałem ładną sumkę odszkodowania, to jeszcze Towarzystwo Ubezpieczeniowe sprawcy wypadku pokryło mi wszystnke koszty związane z niezbędną rehabilitacją, koszty leków, środków medycznych, specjalistyczny sprzęt medyczny (1,5 roku leżałem w łóżku - nie dawali mi większych szans na sprawne poruszanie się) . Za prywatne konsultacje z lekarzami też wypłacili mi kase. C
Czy ktoś wie na co tak naprawde jest ta zbiórka pieniędzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.