Facebook Google+ Twitter

Młodzi liderzy z Łodzi wyruszą na podbój USA

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-09-14 08:48

We wrześniu rozpocznie się w Łodzi rekrutacja młodzieży licealnej do Polsko-Amerykańskiego Parlamentarnego Programu Wymiany Młodych Liderów. Nasze miasto już po raz kolejny zostało wybrane do projektu jako jedno z trzech w Polsce.

Wraz z Łodzią udział w programie biorą Wrocław i Białystok.

Pięciu łódzkich licealistów oraz jeden nauczyciel wybierze się w lutym przyszłego roku na cztery tygodnie do USA. Zagranicą wezmą udział w zajęciach prowadzonych w lokalnych szkołach, poznają miejscowych liderów organizacji pozarządowych, a także otrzymają możliwość zaobserwowania przy pracy lokalnych przedsiębiorców w takich Stanach jak Iowa czy Illinois. Wyjadą również na tygodniową Wizytę Studyjną do instytucji rządowych w Waszyngtonie.

Bliźniaczy program dla młodzieży amerykańskiej odbędzie się w czerwcu, w Polsce. Program zakończy się obozem letnim dla wszystkich uczestników w Krakowie, podczas którego powstaną projekty aktywizacji społecznej.

Program sponsorowany jest przez Biuro ds. Edukacji i Kultury Departamentu Stanu USA. Koncentruje się na elementach edukacji obywatelskiej i aktywizacji społecznej. Został stworzony z okazji 90-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi, z inicjatywy senatora USA Richarda Lugara, na wzór wymiany młodzieży pomiędzy USA a Niemcami.

Jeżeli mieścisz się w przedziale wiekowym 15-17 lat i jesteś uczeniem łódzkiego liceum, jest to bez wątpienia szansa dla ciebie! Pierwszy etap łódzkiej rekrutacji odbędzie się 27 i 28 września w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Sczanieckiej. Szczegółowe informacje dotyczące programu dostępne są na stronach internetowych www.diplomats.pl oraz www.americancouncils.org.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.