Facebook Google+ Twitter

Młodzi liderzy z Wrocławia wyruszą na podbój USA

We wrześniu rozpocznie się we Wrocławiu rekrutacja młodzieży licealnej do Polsko-Amerykańskiego Parlamentarnego Programu Wymiany Młodych Liderów.

Pięciu wrocławskich licealistów oraz jeden nauczyciel, wybierze się w lutym przyszłego roku, na cztery tygodnie do USA. Za granicą, wezmą udział w zajęciach prowadzonych w lokalnych szkołach, poznają miejscowych liderów organizacji pozarządowych, a także otrzymają możliwość obserwowania przy pracy, lokalnych przedsiębiorców w takich Stanach jak Iowa czy Illinois. Wyjadą również na tygodniową Wizytę Studyjną do instytucji rządowych w Waszyngtonie.

Bliźniaczy program dla młodzieży amerykańskiej odbędzie się w czerwcu, w Polsce. Program zakończy się obozem letnim dla wszystkich uczestników w Krakowie, podczas którego powstaną projekty aktywizacji społecznej. Nasze miasto zostało wybrane do projektu jako jedno z trzech w Polsce - oprócz Wrocławia biorą w nim udział jeszcze Łódź i Białystok.

Program sponsorowany jest przez Biuro ds. Edukacji i Kultury Departamentu Stanu USA. Koncentruje się na elementach edukacji obywatelskiej i aktywizacji społecznej. Został stworzony z okazji 90-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych, pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi, z inicjatywy senatora USA Richarda Lugara, na wzór wymiany młodzieży pomiędzy USA a Niemcami.

Jeżeli mieścisz się w przedziale wiekowym 15-17 lat i jesteś uczeniem wrocławskiego liceum, jest to bez wątpienia szansa dla ciebie. Pierwszy etap wrocławskiej rekrutacji odbędzie się 23 i 24 września w X Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej. Szczegółowe informacje dotyczące programu dostępne są na stronach internetowych Europejskiej Akademii Dyplomacji oraz American Councils.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.