Facebook Google+ Twitter

Młodzi mają swoje radio – włącz się i Ty!

Stwórzmy internetowe radio! - taki, dość oryginalny pomysł, pojawił się w głowach uczniów I LO w Sanoku. Pojawił i został zrealizowany. Młodzi radiowcy mogą już teraz spełniać swoje marzenia.

Internetowe Radio Bieszczady.FM, bo tak nazywa się "dziecko" licealistów, powstało w kilka miesięcy. W październiku 2010 r., uczniowie rozpoczęli Radio / Fot. Klaudia Twardapisanie projektu do UE na dofinansowanie, w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

W lutym, koordynatorzy projektu (Kamil Sobolak, Aleksander Jaklik i Judyta Kata) wspólnie z władzami zdecydowali, że studio radiowe będzie znajdować się w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku. W tym czasie czekali też na odpowiedź ze strony UE. Kiedy otrzymali potwierdzenie o przyjęciu projektu, postanowili jak najszybciej zachęcić młodzież do wzięcia w nim udziału.

Młodzi ludzie z różnych części regionu bieszczadzkiego, bardzo chętnie włączyli się do współpracy z radiem. W czerwcu i lipcu zorganizowano warsztaty radiowe. Ich uczestnicy brali udział m.in. w warsztatach z dykcji i emisji głosu, uczestniczyli w spotkaniach z dziennikarzami radiowymi i telewizyjnymi. Wszystko po to, by ich pierwszy "występ" w radiu był jak najlepszy. I stało się - 1 sierpnia wystartowali! Mimo drobnego opóźnienia i problemów z nadawaniem, mogliśmy po raz pierwszy usłyszeć młodych radiowców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.