Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16135 miejsce

Młodzi naukowcy z całej Polski rozmawiali o przedsiębiorczości

Pod hasłem „Współczesne trendy przedsiębiorczości” spotkali się w Łodzi doktoranci z polskich uczelni wyższych. Towarzyszyli im uznani naukowcy, a głównym celem spotkania była integracja polskiego środowiska doktorantów i młodych naukowców.

Konferencja naukowa „Współczesne trendy przedsiębiorczości” na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. / Fot. B. StawowskiStrategiczne aspekty przedsiębiorczości, podstawy zarządzania oraz społeczne, etyczne i ekologiczne aspekty przedsiębiorczości, to niektóre z tematów jakie młodzi doktoranci podjęli w czasie konferencji, która odbyła się w dniach 20-21 kwietnia.

Zorganizowała ją Katedra Zarządzania Przedsiębiorstwem Uniwersytetu Łódzkiego, a jej uczestnikami byli doktoranci wielu uczelni z całej Polski. Patronat nad konferencją objęli: prezydent miasta Łodzi dr Jerzy Kropiwnicki oraz rektor UŁ prof. dr hab. Wiesław Puś i Dziekan Wydziału Zarządzania UŁ prof. dr hab. Bogdan Gregor.

– Środowisko młodych naukowców, głównie doktorantów, jest mało zintegrowane – mówi jeden z organizatorów konferencji mgr Mariusz Gołębiowski, doktorant UŁ. – Brakuje inicjatyw, które powinny to środowisko łączyć i inspirować do działania. – dodaje.

Pomysł zorganizowania konferencji w Łodzi narodził się w ubiegłym roku, podczas podobnego zjazdu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na podstawie wielu prac przygotowanych na konferencję młodzi naukowcy chcą pokazać jak zmienia się przedsiębiorczość w XXI wieku, w realiach gospodarki opartej na wiedzy. Chcemy nauczyć nasze środowisko umiejętności dzielenia się informacją z innymi – mów Mariusz Gołębiowski.

Mgr Adam Balcerzak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. / Fot. B. StawowskiZdaniem Adama Balcerzaka, doktoranta z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, taka konferencja to wspaniała okazja nawiązania wielu ciekawych kontaktów i wymiany poglądów. – Zamierzamy stworzyć z tego cykliczne wydarzenie. - mówi. - W kwietniu będziemy spotykać się w Łodzi, a w listopadzie w Toruniu. – dodaje

Mgr Marcin Feltynowski z UŁ uważa, że mało jest konferencji dla młodych naukowców i doktorantów. – Większość z nich przeznaczona jest dla zaawansowanych badaczy, którzy mocno zgłębili już swoją profesję – mówi.

Poza sesjami i warsztatami organizatorzy wpletli do programu konferencji zwiedzanie Łodzi oraz imprezę towarzyską dla uczestników. – Program tej konferencji pozwala na integrację uczestników poza murami uczelni – uważa Marcin Feltynowski.

Łódzcy i toruńscy doktoranci mają nadzieję, że idea tych spotkań, połączona z wymianą poglądów i doświadczeń, zaowocuje stałą współpracą i scalenie środowiska młodych polskich naukowców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pięknie rozmawiać, ale trzeba działać. I to konkretnie, krok po kroku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.