Facebook Google+ Twitter

Młodzi Niemcy nie znają historii NRD

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-27 15:39

Niemieccy uczniowie muszą więcej uczyć się na temat historii NRD. Tak twierdzi wielu niemieckich polityków po prezentacji wyników badań, które wykazały, że młodzież ma w tym zakresie rażące braki w edukacji.

Rainer Eppelmann - prezes Fundacji na Rzecz Badań nad Dyktaturą SED (partii będącej odpowiedniczką polskiego PZPR-u) - zaapelował do ministrów edukacji poszczególnych krajów związkowych, aby wprowadzili odpowiednie zmiany w programach szkolnych. „Obecnie historia NRD omawiana jest „po łebkach", jeśli w ogóle starczy na nią czasu. To się musi zmienić" - ocenił Eppelmann.

Przedstawiciele CDU z Turyngii wezwali nie tylko władze poszczególnych landów do aktualizacji programów szkolnych, ale również rodziców, aby przekazywali dzieciom rzetelną wiedzę o NRD-owskiej dyktaturze. A liberałowie z FDP uznali, że katastrofalne luki w wykształceniu młodych Niemców stanowią hańbę dla systemu edukacyjnego.

W piątek Wolny Uniwersytet w Berlinie zaprezentował wyniki badań na temat wiedzy niemieckich gimnazjalistów o historii NRD. Okazało się, że większość z nich nie wie, kto wzniósł Mur Berliński, wielu przekonanych jest, że w NRD były wolne wybory, a Stasi była taką samą instytucją, jak inne służby wywiadowcze. Część uczniów uznała NRD za państwo demokratyczne i chwaliła jego zdobycze socjalne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.