Facebook Google+ Twitter

Młodzi niemieccy idole muzyczni krytykują szkołę

Niemieccy idole muzyczni źle wspominają szkołę, do której uczęszczali. Zdradzają, że byli w niej gnębieni i pragnęli jak najszybciej ją opuścić.

Niedawno na łamach dwutygodnika "Bravo" T:mo Sonnenschein, raper z nowej niemieckiej formacji Nevada Tan, przyznał się do niemiłych wrażeń związanych ze szkołą: - Najgorzej było, kiedy siedziałem w środku klasy i ze wszystkich stron rzucali we mnie piłkami tenisowymi. To było dobijające - powiedział. Na pytanie o reakcję nauczycieli, mówi: - Oni interesują się tylko sami sobą. Mają gdzieś, czy ktoś jest w szkole gnębiony, czy nie - T:mo wyznaje też, że rzucił szkołę.

Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że to nie pierwsza negatywna wypowiedź pod adresem szkoły w niemieckim światku muzycznym. Wcześniej niepochlebnie o miejscu, w którym się uczył wypowiedział się w książce o zespole Tokio Hotel "Najgłośniej jak potrafisz" wokalista tej niemieckiej supergrupy, Bill Kaulitz - muzyczny idol wszystkich niemieckich - i nie tylko - nastolatek.

W ten sposób mówi o pierwszych dniach szkoły: - Pierwszego dnia jeszcze się cieszyłem - z powodu torebki ze słodyczami. Ale już na drugi dzień nie chciałem iść tam nigdy więcej - skarży się idol. - Rzygać mi się chciało od szkoły - dodaje w tejże książce.

Czyżby ostatnie wypowiedzi niemieckich idoli były tylko wyrazem młodzieńczego buntu? Czy może to próba zwrócenia uwagi na warunki w szkołach?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Beatlesów też wpychano w garniturki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • k k
  • 06.08.2007 16:50

Może łatwego i nie mają, ale nie uwierzę, że wszystkie te kilkumiesięczne gwiazdy były gnębione i poniżane. To są normalni nastolatkowie wykreowani na osoby, którymi tak na prawdę nie są. Dziwny ubiór i kontrowersyjne wypowiedzi to podstawa zdobywania sławy wśród nastolatków.

Jako super niewypał można podać zespół Blog27.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Racja, ale często indywidualności nie mają łatwego życia w szkole.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • k k
  • 06.08.2007 16:35

Nie podzielam zdania, że takie wypowiedzi są powodem złych warunków w szkołach. Jak powszechnie wiadomo szkoła jest zła i głupia. Dlaczego? A tak dla zasady. Może i zdarzają się przypadki gnębienia uczniów, ale zapewniam, że to nie jest zjawisko na powszechną skalę. Moim zdaniem, takie wypowiedzi to część wymyślonej kampanii promocyjnej.

Jak myślicie, czy miałby szansę zaistnieć zespół w kręgach młodzieży, który nie byłby kontrowersyjny i jego członkowie wypowiadaliby się w samych superlatywach o szkole.

Przy okazji warto izolować dojrzewającą młodzież od magazynów typu "Bravo".

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.