Facebook Google+ Twitter

Młodzi piłkarze z Tyczyna zwyciężają za granicą

W ubiegłą niedzielę grupa piłkarzy klubu Strug z Tyczyna koło Rzeszowa wzięła udział w turnieju piłkarskim na Węgrzech. Młodzi piłkarze z Polski zaprezentowali się doskonale i wrócili do kraju z medalami za z pierwsze i drugie miejsce.

Dekoracja zwycięzców. Fot. Dariusz FudaliWyjazd na obóz sportowo-rekreacyjny do węgierskiego Sarospatak, to efekt współpracy zagranicznej władz klubu. Dzięki wiceprezesowi Dariuszowi Fudali, który zajmuje się w klubie sprawami młodzieży, trampkarze mogli wyjechać na Węgry i zmierzyć się z tamtejszymi drużynami.

Zawodnicy Strugu Tyczyn w akcji. Fot. Dariusz FudaiW trakcie turnieju chłopcy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe. W zawodach, oprócz ekipy z Tyczyna, wzięły udział drużyny: Tokaj, Arvay, Nagyrozvagy, Tolcsva, Rakoczi, Kazinczy. Rywalizacja zakończyła się wspaniałym sukcesem obydwóch polskich drużyn. Zespół trampkarzy młodszych zajął pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw, natomiast drużyna trampkarzy starszych, przegrywając tylko jeden mecz, uplasowała się na II miejscu. Obydwie drużyny otrzymały pamiątkowe medale, zaś zwycięzcy puchar i pamiątkowy dyplom. To nie koniec rywalizacji polsko-węgierskiej. Z końcem stycznia, w ramach rewizyty, młodzi węgierscy piłkarze przyjeżdżają do Tyczyna. Warto wspomnieć, że wcześniej piłkarze Młodzi piłkarze z nagrodami. Fot. Dariusz FudaliStrugu brali udział w podobnym turnieju na Słowacji, skąd również powrócili jako zwycięzcy.

Ostatnie uwagi trenera. Fot. Dariusz FudaliWyjazdy młodych piłkarzy są nie tylko okazją do rywalizacji z rówieśnikami, ale także stwarzają możliwości poznania Europy. Młodzi piłkarze z Tyczyna przywieźli więc z turnieju nie tylko medale i dyplomy, ale także wspaniałe wspomnienia, m.in. z wizyty na termalnych basenach i ze zwiedzania zamku Rakoczego w Sarospataku. W planach są kolejne atrakcje dla wychowanków klubu. Na początku wakacji zostanie zorganizowany wyjazd do Austrii, tym razem dla zespołu juniorów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

sport piłka w kułko cóż....ale pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.strug-tyczyn.prv.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.