Facebook Google+ Twitter

Młodzi poeci w Publicznym Gimnazjum nr 5 w Studzionce.

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-02-25 16:14

W Publicznym Gimnazjum nr 5 w Studzionce we wtorek 24 lutego odbyła się I edycja Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Podróże poetyckie”. Swój udział zgłosiło piętnaścioro gimnazjalistów z Woli, Miedźnej, Pszczyny oraz ze Studzionki.

W Publicznym Gimnazjum nr 5 w Studzionce we wtorek 24 lutego odbyła się
I edycja Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Podróże poetyckie”.
Piętnaścioro gimnazjalistów z Woli, Miedźnej, Pszczyny oraz ze Studzionki odważyło się zaprezentować swoją twórczość i poddać ją ocenie jury, którego przewodniczącą została pani Renata Zborowska.
Komisja konkursowa postanowiła docenić wiersze pięciorga gimnazjalistów, których twórczość zostanie opublikowana w najbliższych wydaniach „Gazety Pszczyńskiej”.
Wśród wyróżnionych znaleźli się: Ada Rejowicz z PG nr 4 w Pszczynie oraz Paweł Szajkowski z Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Miedźnej.
III miejsce przypadło uczennicy z PG 4 – Magdalenie Miczek,
II Angelice Zbijowskiej z gimnazjum w Miedźnej , a I Joannie Matejaszczyk
również z PG 4.
Rozstrzygnięcie konkursu przybrało postać wieczorku poetyckiego, na którym recytatorzy z PG 5 zaprezentowali wiersze młodych poetów. W przerwach goście mogli wysłuchać utworów muzycznych w wykonaniu gimnazjalistów ze Studzionki. Nie zabrakło również nastrojowych akcentów : aromatycznej herbaty, smakołyków i blasku świec.
Mamy nadzieję, że spotkanie to stanie się dla młodych poetów impulsem do pracy nad warsztatem, wnikliwego obserwowania świata i chętnego dzielenia się swymi spostrzeżeniami z nami, czytelnikami.
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim bez wyjątku, bo cieszy nas świadomość, że wśród młodych ludzi tylu wrażliwców, którzy widzą świat w wielu barwach.
Agnieszka Rypiach-Skajewska
opiekunka konkursu
(Renata Bugajska-Jucha)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.