Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22392 miejsce

Młodzi Polacy z Ukrainy zrobieni przez MSZ w harcerza

130 harcerzy z Polski i Ukrainy wypoczywa pod namiotami nad Zalewem Bledzewskim. Atmosfera panuje iście braterska, tę sielankę zakłóca jedynie brak perspektywy powrotu w rodzinne strony. A wszystkiemu winne nasze MSZ.

 / Fot. zrzut ekranu tvp.plPolscy harcerze z Kresów nie mają za co wrócić do domu z obozu w Polsce, bo MSZ wycofał finansowanie - alarmują kresy.pl. Harcerze z Ukrainy w ramach kilkuletniej współpracy przyjechali na obóz nad Zalew Bledzewski. Tutaj razem z harcerzami Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej odpoczywają, szlifują ojczysty język i poznają naszą kulturę. Za tydzień mają powrócić do domu, ale nie mają za co. Początkowo MSZ obiecało opłacenie powrotu, ale nagle się wycofało. Dla harcerzy 7 tysięcy złotych to pokaźna kwota, lecz w tej sytuacji pieniądze na powrót zaczął zbierać gorzowski oddział ZHR.

Współpraca harcerzy z Polski i Ukrainy trwa od dziewięciu lat. W tym roku planowano wyjazd grupy z Polski do Kołomyi. Niestety, sytuacja na Ukrainie zweryfikowała te plany. Czy nagłośnienie sprawy przez media ruszy sumienia ministerialnych urzędników? A może mają inne pilniejsze wydatki? Czekamy na rozwój sytuacji, o którym PT Czytelników będziemy informować.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.