Facebook Google+ Twitter

Młodzi posłowie PO w natarciu. Budują nową frakcję

Sześciu młodych posłów Platformy Obywatelskiej chce założyć Parlamentarny Zespół ds. Wolnego Rynku. W założeniu ma to być liberalna frakcja, promująca idee wolnorynkowe i nawiązująca do korzeni PO. W podtekście zwarcie szeregów posłów drugiego rzędu i alternatywa dla istniejących w Platformie grup interesu.

 / Fot. Tadeusz Rudzki/wikimedia/CC-BY-2.0Jak podaje serwis rp.pl, parlamentarny Zespół ds. Wolnego Rynku będzie trzecią frakcją działającą w Platformie, po grupie Grzegorza Schetyny i "spółdzielni" Cezarego Grabarczyka. Michał Jaros, jeden z inicjatorów powstania zespołu zaprzecza jednak, że tworzą ośrodek konkurencyjny. Zespół skupia się wokół idei, a nie osoby-lidera, mówi Jaros, typowany na przewodniczącego frakcji.

Łukasz Gibała twierdzi, że zespół chce promować wolnorynkowe idee, ale będzie też otwarty na osoby z poglądami konserwatywnymi, a inny z założycieli frakcji, Michał Szczerba dodaje, że trzeba wrócić do części propozycji programowych, które Platforma zawiesiła po wyborach. Gibała mówi, że bodźcem była ACTA i że trzeba naprawić popełnione błędy.

Młodzi posłowie zawierają w swoim programie m.in. postulat obniżenia podatków i innych obciążeń fiskalnych, ale to może zaowocować konfliktem z własnym rządem. Założyciele zespołu twierdzą, że chce się do nich przyłączyć kilkunastu posłów. Jednak członkowie innych frakcji PO podchodzą do inicjatywy sceptycznie i z rezerwą.

Tomasz Lenz, związany z grupą Grabarczyka, wątpi czy klub będzie wspierał ich inicjatywę. Robert Tyszkiewicz z grupy Schetyny mówi, że zespół musi przyjmować też posłów z innych klubów i że czas pokaże, jakie poparcie zdobędzie inicjatywa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Igor Werbiński
 • Igor Werbiński
 • 18.02.2012 19:13

Korzeniem Platformy są WSI ,więc można się domyślać do czego dojdziecie młodzi gniewni. Zanim osiągniecie swój cel to lody się skończą.Weżcie i zajmijcie się uczciwą robotą to może do czegoś dojdziecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
GRAZIA
 • GRAZIA
 • 16.02.2012 13:24

Mam nadzieje,że ten arogancki, agresywny rząd bez kompetencji,kultury , wiedzy na temat gospodarki, nie starajacy sie nawet dobrze reprezentowac interesy naszego kraju,oszczędzajacy na umarlakach ktorym zabrał pieniadze na godny pogrzeb, skazujacy miliony ludzi na biedę na niemożnosc kupienia leków i otrzymania porady lekarskiej odpowiedniego specjalisty, skazujacy na przymusowa emigracje naszych mlodych wyksztalconych ludzi , dbajacy jedynie o swoje słupki i wizerunek w sprzyjajacych mu mediach odejdzie na śmietnisko historii" Niech no tylko zakwitna kasztany".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek Kramarz
 • Mirek Kramarz
 • 07.02.2012 19:07

Młodzi z PO w natarciu - to również niech zmienią nazwę ,bo LOGO ,Platforma Obywatelska ,nie budzi już zaufania . Ta partia jest na równi pochyłej ,będzie zjeżdżać ,zjeżdżać, zjeżdżać ,aż do naturalnej śmierci......

Komentarz został ukrytyrozwiń
ania
 • ania
 • 07.02.2012 18:31

a benzyna (ta po 5,70) to z naszych podatków?
Niech się odnawiają/odświeżają na piechotę!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 07.02.2012 13:41

@ Panie Tadeuszu Kowalski ! Bardzo proszę na informację Rzeczpospolitej [ która systematycznie w plotkarski sposób ] brać poprawkę i się tak nie ekscytować . Jak zwykle w tajemniczy sposób od tajemniczej osoby Rzepa tworzy plotki . Proszę przeanalizować czym mają się zajmować . Ten artykuł w gazecie wzbudził powszechny chichot ... aaaaaa to napisane w Rzepie ?? Wiadomo , konfabulacje. Po kilku frakcjach w PiS -ie publicyści skrajnej prawicy donoszą co rusz o " wstrząsach w PO .@ Autorze , nie ma innych gazet i artykułów do cytowania ? Co się pan tak uwziął na negatywie o PO ? PiS panu płaci czy co ? Trochę równowagi. Pisowskiego elektoratu nie trzeba przekonywać ,

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
 • konio
 • 07.02.2012 10:21

Dotąd nosili teczki i parzyli kawę swoim pryncypałom.Teraz mają swoim"odnowionym" wizerunkiem odzyskać stracone zaufanie wśród młodego elektoratu.
Twarze może i nowe,ale oddech...z lekka nieśweży.Zalatuje trupem.Politycznym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Matrix
 • Matrix
 • 07.02.2012 10:13

I po co ? jakby liberałów w Polsce było za mało. Wygląda na to ,że kapitaliści sami wychowują sobie młodych liberałów po to aby ten skompromitowany ustrój trwał wiecznie. Nie łudźcie się wasz czas i tak już się kończy a to wasze cudo ideologii, krwiożerczy neoliberalizm skończy na śmietniku historii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marian A
 • Marian A
 • 07.02.2012 10:13

Madzia - temat zastępczy nierządu! Panuje dezinformacja i cenzura! 11.02.12 Tyłki na ulice! Czas obalić ten nierząd! 20 lat zdrad i wyzysku to dostatecznie dużo czasu na rozmowy, teraz czas na czyny!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.