Facebook Google+ Twitter

Młodzi Socjaliści odpowiadają obrońcom Jaruzelskiego

W odpowiedzi na list otwarty grupy młodych posłów SLD i SDPL, w którym stwierdzono, że "miejsce każdego lewicowca jest dziś u boku generała Jaruzelskiego", Młodzi Socjaliści wystosowali oświadczenie polemiczne.

Rada Krajowa MS stwierdza w nim m.in.: "Posłowie SLD i SdPl piszą w swoim liście, że PO i PiS nie chodzi o sprawiedliwość społeczną. To prawda. Nas także wprawia w zażenowanie, gdy prawicowe partie przypominają sobie o dziedzictwie "Solidarności" tylko przy okazji rocznicowych uroczystości. Ideowe dziedzictwo 10-milionowego ruchu, walczącego o społeczną solidarność, egalitaryzm i prawdziwą demokrację, nie jest dziś reprezentowane w polskim Sejmie. Obowiązkiem lewicy jest zmienić ten stan rzeczy. Nie prowadzi do tego jednak z pewnością stawanie po stronie człowieka odpowiedzialnego za masowe represje wobec działaczy największego ruchu pracowniczego XX wieku."

Młodzi Socjaliści przyjęli formę listu analogiczną do oświadczenia, na które odpowiadali. O ile jednak posłowie SLD i SDPL zestawiali ze sobą elementy życiorysu polityków PO i PiS oraz Wojciecha Jaruzelskiego, o tyle w liście MS odwoływano się do biografii posłów klubu Lewicy.

"Gdy Grzegorz Napieralski przychodził na świat nie było już antysemickich czystek w wojsku, którym kierował Wojciech Jaruzelski. Być może dlatego o nich nie pamięta.

Gdy poseł Bartosz Arłukowicz wybierał się do podstawówki, w Pradze obchodzono 10. rocznicę inwazji na Czechosłowację, za którą współodpowiedzialny jest ówczesny Minister Obrony Narodowej PRL gen. Jaruzelski

W 2002 roku Arłukowicz zwyciężył w drugiej edycji programu telewizyjnego „Agent”. Dwadzieścia lat wcześniej prawdziwi, a nie telewizyjni agencji infiltrowali środowisko „Solidarności” zdelegalizowanej przez reżim Jaruzelskiego.

Gdy podczas stanu wojennego ulicami polskich miast jeździły czołgi, poseł Tomasz Kamiński miał trzy lata. Może dlatego nie wie, do czego prowadzi deficyt demokracji"
- czytamy w dokumencie.

List otwarty grupy młodych posłów SLD i SDPL.

Pełna treść listu otwartego Młodych Socjalistów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.