Facebook Google+ Twitter

Młodzi strażacy ze Strzepcza i Linii z wizytą w Jednostce w Wejherowie

18 lutego Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej w Strzepczu oraz Linii (powiat wejherowski,) miały okazję w trakcie trwających ferii zimowych zwiedzić Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą w Wejherowie.

 / Fot. Mateusz Rogala / Fot. Mateusz RogalaMłodzi strażacy zapoznali się z dniem powszednim strażaka pracującego w pododdziale bojowym w tej jednostce. Zobaczyli sprzęt używany przez funkcjonariuszy PSP, który na przyszłych strażakach wywarł ogromne wrażenie.

Całkiem nowy obiekt Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Wejherowie posiada między innymi siłownię oraz salę gimnastyczną, z której chętnie korzystają strażacy oraz uczniowie jednej z pobliskich szkół.

Zawodowcy zaprezentowali gościom system alarmowania ratowników, a także filmy instruktażowe z serii "Bezpieczna Szkoła".

 / Fot. Mateusz RogalaW imieniu organizatorów chciałbym podziękować wójtowi gminy Linia Łukaszowi Jabłońskiemu za udostępnienie środka transportu, a także Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie -st. kpt. Andrzejowi Papke oraz Dowódcy JRG nr 1 st. kpt.Jackowi Nowakowi za możliwość zwiedzenia jednostki, zapoznania się z pracą ratowników i sprzętem, którym dysponują. Oczywiście dziękujemy trzeciej zmianie za gościnność, krótkie wykłady i oprowadzenie po swoim drugim domu.

Więcej zdjęć w Polskim Serwisie Pożarniczym - Remiza.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.