Młodzi strzelają na Łazienkowskiej! Legia pokonała Widzew 2:0

Wynikiem 2:0 zakończyło się dzisiejsze spotkanie Legii z Widzewem. Obie bramki strzelili wychowankowie warszawskiego klubu - Michał Żyro i Rafał Wolski. Były to pierwsze trafienia młodych zawodników w Ekstraklasie.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła wielu sytuacji podbramkowych. W jedynej dobrej akcji Widzewa Oziębała oddał strzał na bramkę Legii z odległości kilku metrów, fantastyczną interwencją popisał się jednak Dusan Kuciak. Największe zagrożenie pod bramką Łodzian stworzył Danijel Ljuboja, jednak po minięciu obrońców Widzewa strzał serbskiego napastnika obronił Maciej Mielcarz.

Mecz rozkręcił się w drugiej połowie. Najpierw Miroslav Radović nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Potem, w 66 minucie, swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie strzelił Michał Żyro. Następnie swoją szansę wykorzystał Rafał Wolski. Maciej Mielcarz odbił piłkę po strzale Ljuboji, a ta trafiła prosto pod nogi młodego zawodnika, który wykorzystał sytuację i oddał strzał na pustą bramkę.

Zobacz zdjęcia z 11. kolejki Ekstraklasy!

O ile w pierwszej połowie trudno było wskazać faworyta, o tyle w drugiej części spotkania Legia zaczęła kontrolować przebieg wydarzeń na boisku.

Pozytywnym aspektem całego spotkania była postawa młodych zawodników. Michał Żyro zagrał od 1. minuty, a Rafał Wolski doskonale wykorzystał swoje 10. minut na boisku. To właśnie w tych zawodnikach należy upatrywać przyszłości reprezentacji Polski.

Dzięki wygranej Legia wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. Widzew zajmuje 9. pozycję.

Bramki:
66. min. - Michał Żyro
91. min. - Rafał Wolski