Facebook Google+ Twitter

Młodzi Twórcy na deskach Teatru Śląskiego

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-11-12 22:11

Już 24 listopada na deskach Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego premiera sztuki „Good Morning, lemings!” Mateusza Branickiego, laureata pierwszej nagrody w ogólnopolskim konkursie „Śląski Shakespeare” w kategorii scenariusz teatra

„Good Morning, lemings!” jest sztuką współczesną. Opowiada o młodym pokoleniu, jego marzeniach i czasem trudnych wyborach. Jest pełna buntu i szczerości, napisana z dużym talentem i znajomością rzeczywistości. Reżyserii podjęła się znana aktorka Anna Wesołowska. Sztuka została obsadzona młodymi aktorami wywodzącymi się ze Studium Teatralnego przy Teatrze Śląskim oraz aktorów Teatru Śląskiego.

Premiera spektaklu odbędzie się 24 listopada o godz. 18.00 w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach – Scena w Malarni. W obsadzie zobaczymy m.in. Katarzynę Gajowniczek, Aleksandrę Fielek, Adama Endera, Karola Gaja, Arkadiusza Machela, Piotra Janiszewskiego oraz Patryka Piotra Trzcionkę. Wstęp wolny, ale z powodu ograniczonej liczby miejsc, prosimy o zgłoszenia na adres email: mailto:annadob1@interia.eu.

„Good Morning, lemings!” został wysoko oceniony przez reżyserkę Magdalenę Piekorz i pisarza Feliksa Netza, którzy zasiadali w jury w drugiej edycji konkursu „Śląski Shakespeare”. Organizatorem tego konkursu literackiego i premiery spektaklu jest Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego w Katowicach. To kolejne działanie promujące „Śląskiego Shakespeare’a” i twórczość młodych artystów. Po pierwszej edycji konkursu wydano tomik wierszy z utworami laureatów i uczestników. Teraz przyszła pora na wystawienie sztuki na podstawie nagrodzonego spektaklu.

- To otwarcie drzwi na publiczność. Młodzi twórcy mają okazję doświadczyć, jak pracuje się z reżyserami, aktorami i całym zespołem, który tworzy takie wydarzenie w teatrze – mówi dr Anna Dobrowolska, prezes Fundacji Młodzi Twórcy. - Mateusz Branicki już pokazał, że literacko jest bardzo dojrzały. Teraz pora to skonfrontować. Jego utwór ma szansę pokazać głos młodego pokolenia i podbić serca publiczności. Tego mu właśnie życzę – dodaje dr Dobrowolska.

Jak podkreśla szefowa Fundacji Młodzi Twórcy, na promocję twórczości i zdobycie podobnych doświadczeń ma szansę każdy. Właśnie ruszył nabór do trzeciej edycji konkursu „Śląski Shakespeare”. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 lutego 2014 r. Szczegóły na stronie internetowej Fundacji pod adresem www.fmt.org.pl.

Realizacja konkursu „Śląski Shakespeare” i działań promocyjnych nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie mecenasów kultury oraz władz samorządowych – Urzędu Miasta Katowice i Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, które to Urzędy objęły spektakl patronatami honorowymi. Patronaty medialne nad premierą sztuki „Good Morning, lemings!” objęli: TVP Katowice, Polskie Radio Katowice i Dziennik Zachodni.
(Adam Misa)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.