Facebook Google+ Twitter

Młodzi w pomorskiej metropolii

W czwartek, 19 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie seminaryjne Pomorskiej Sieci Dialogu- Młodzi. Rozmowa dotyczyć będzie planów utworzenia z miast Trójmiasta jednej metropolii.

źródło własne / Fot. www.psd.gda.plPomorskie Sieci Dialogu to wynik I Kongresu Obywatelskiego, corocznego spotkania bazującego na dialogu między różnymi pokoleniami, biznesem, władzą. To platforma debaty starająca się odpowiadać na oczekiwania dotyczące regionu, skupiając się przede wszystkim na ludziach młodych.

Uczestnicy debaty będą starali się odpowiedzieć na pytania dotyczące planów utworzenia "supermiasta". Wątki, które będą poruszone to sprawa funkcji, jakie powinna pełnić metropolia, szans w kontekście jej utworzenia dla młodych ludzi oraz ich wizji dotyczącej przyszłości Gdyni, Sopotu i Gdańska. W spotkaniu uczestniczyć będą oprócz młodych ludzi także eksperci związani z projektem pomorskiej metropolii.

Efektem debaty będzie raport, mówiący o wizji i oczekiwaniach młodych ludzi wobec tworzącej się na naszych oczach metropolii pomorskiej. Raport trafi m.in. do przedstawicieli samorządu regionalnego i lokalnego, mediów oraz uczelni. Jednocześnie dyskusja będzie się toczyć na portalu Pomorskiej Sieci Dialogu (www.psd.gda.pl), gdzie można zapoznać się z dotychczasową działalnością organizacji oraz dwoma raportami przygotowanymi po seminariach: "Młodzi na rynku pracy" i "Emigracja młodych".

Czwartkowe seminarium odbędzie się o godz. 17 w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową, Gdańsk, ul. Do Studzienki 63.

Wywiad z liderką PSD – Młodzi Martyną Bildziukiewicz można przeczytać pod adresem: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/pomorskie_sieci_dialogu_sposob_na_integracje_pomorzan_31907.html.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Łaczcie sie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.