Facebook Google+ Twitter

Młodzi wynalazcy na start!

Katowicka firma "Eurobusiness – Haller” ogłosiła 3 edycję Krajowego Konkursu na Rozwiązanie Innowacyjne "Młody Wynalazca 2008”. Udział w nim mogą wziąć osoby poniżej 30 roku życia.

Głównym celem konkursu jest promocja kreatywności. Organizatorzy mają nadzieję, że ich przedsięwzięcie pozwoli rozpropagować innowacyjne rozwiązania stworzone przez młodych. Honorowy patronat objęła Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zwycięzca konkursu weźmie udział w dwóch liczących się wystawach. Po pierwsze, jego praca zostanie zaprezentowana na 57 Międzynarodowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik „Brussels Eureka” (13 - 15 listopada). W ramach tych targów jego wynalazek będzie również pretendować do nagrody Światowej Organizacji Własności Intelektualnej WIPO. Będzie konkurować z innowacyjnymi wynalazkami młodych twórców z całego świata.

Po drugie, zwycięski wynalazek będzie wystawiony na XVI Krajowej Giełdzie Wynalazków Nagrodzonych na Targach Wynalazczości w 2008 r. Impreza odbędzie się w marcu przyszłego roku w warszawskim Muzeum Techniki NOT.

Prace konkursowe przyjmowane są do 15 września 2008 r. Wyboru najlepszej dokona specjalnie powołane jury, któremu będzie przewodniczył dr inż. Krzysztof Biernat. Jest on wieloletnim przedstawicielem naszego kraju w Międzynarodowym Jury Targów "Brussels Eureka".

Ubiegłorocznymi zwycięzcami konkursu na innowacyjne rozwiązania byli Tomasz Kaczmarczyk i mgr inż. Przemysław Błaszczyk z Technicznych Zakładów Naukowych im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie. Ich praca – "TeleSOS", czyli Elektroniczny System Pomocy Medycznej, została doceniona przez ekspertów międzynarodowych. Młodzi wynalazcy otrzymali brązowy medal belgijskiego expo. Organizatorzy konkursu mają nadzieję, że również zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu osiągną podobny sukces.

Szczegóły konkursu, w tym informacje o tym, co powinny zawierać prace konkursowe, dostępne są na stronie http://www.haller.pl/content/view/66/127/. Zainteresowani mogą kontaktować się telefonicznie z Edytą Wołczyk, Dyrektorem firmy "Eurobusiness - Haller" (tel. 032-355-38-01).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.