Facebook Google+ Twitter

Młodzi zbąszynianie i brązowy medal w XVI Turnieju mini siatkówki

Dla zbąszyńskich sportowców jest to niebywały sukces i pierwszy w historii Zbąszynia medal Mistrzostw Polski w grach zespołowych, Turnieju Kinder + Sport.

Młodzi zbąszynianie i pierwszy medal w XVI Turnieju mini siatkówki

Turniej o Puchar Kinder + Sport rozgrywany jest w 3 kategoriach wiekowych. Siatkarze z IV, V i VI klasy szkoły podstawowej rywalizują w zespołach dwu, trzy i czteroosobowych. Zbąszyńscy sportowcy zdobyli pierwszy w historii Zbąszynia medal Mistrzostw Polski w grach zespołowych.

W hali MOSIR w Zabrzu 4-5 września rozegrano finał XVI Turnieju mini siatkówki o Puchar Kinder+ Sport, traktowany jako oficjalne Mistrzostwa Polski do lat 13. Finał był efektem całorocznych zmagań młodziutkich adeptów siatkówki. W tegorocznych eliminacjach wystartowało około 25 000 dziewcząt i chłopców. Turniej rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych. Młodzi siatkarze z klas IV, V, i VI szkoły podstawowej rywalizują w zespołach dwu, trzy i czteroosobowych. Przez cały rok odbywały się eliminacje pomiędzy drużynami klubowymi i szkolnymi. W zawodach wystartowało 8000 zespołów.

Eliminacje Wielkopolski odbywały się w kwietniu i w maju w Zbąszyniu. Awans do dalszego etapu rozgrywek uzyskał wówczas zespół Powiatowego Klubu Sportowego - Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Zbąszyniu w kategorii rocznika 1998. Drużyna składająca się w połowie z mieszkańców Zbąszynia i Nowego Tomyśla zdobyła na etapie wojewódzkim brązowy medal i wówczas miejsce to pozostawiło pewien niedosyt mówi Tomasz Szczechowicz– Dyrektor Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

W czerwcu młodzi siatkarze spotkali się w Jastarni, gdzie odbyła się rywalizacja pomiędzy zespołami z pięciu województw. Tam to zbąszynianie byli niepokonani, pewnie wygrali zawody, tym samym awansując do turnieju finałowego w Zabrzu.

Do walki o jak najlepsze miejsce wystartowało blisko 700 zawodniczek i zawodników z 141 drużyn. Turniej rozgrywany był równolegle na 24 boiskach. Finałowi bacznie przyglądał się szef wyszkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Włodzimierz Sapalski, który wśród uczestników dostrzegł kilka ogromnych talentów. Może wkrótce już dane będzie nam o nich usłyszeć.

W niedzielę na turnieju zjawili się goście specjalni – mistrz Europy i zawodnik PGE Skry Bełchatów Paweł Woicki oraz ambasador projektu Kinder + Sport - siatkarz ZAKSY Kędzierzyn Koźle Sebastian Świderski. W kolejce po autografy i wspólne zdjęcia z zawodowymi siatkarzami trzeba było odstać nawet kilka godzin.

Na najlepszych czekały nagrody rzeczowe, okazałe puchary ufundowane przez głównego partnera rozgrywek firmę Ferrero i bilety na wyjazd do Włoch. Zwycięskie drużyny wyjadą na mecze grupowe reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata, które odbędą się Trieście. Towarzyszyć im będzie sam Sebastian Świderski, a niespodzianką będzie możliwość obserwowania treningów najlepszych siatkarzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Rosną nam przyszli mistrzowie sportu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.09.2010 19:39

Gratulacje dla zwycięzców:) Natomiast za propagowanie regionu 5* :) Miejmy nadzieję, że w Zbąszyniu powstanie kuźnia naszych kadr Narodowych i ktoś zajmie się uzdolnionymi dziećmi, pokieruje ich przyszłością.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla młodych sportowców to wielka radość.
:)
Dla zbąszyńskich sportowców jest to niebywały sukces i pierwszy w historii Zbąszynia medal Mistrzostw Polski w grach zespołowych, Turnieju Kinder + Sport.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.