Facebook Google+ Twitter

Młodzież Archidiecezji Przemyskiej - przy krzyżu

Młodzież Archidiecezji Przemyskiej czuwała w sobotni wieczór przy krzyżu. Był to drugi dzień XIV Spotkania Młodych, które odbywa się w Brzozowie.

fot. A. Karłowska Diecezjalne spotkania Młodzieży trwały i trwają w tym roku w wielu miejscach w Polsce. Ma to związek z XXII Światowym Dniem Młodzieży, który w 2007 r. ma charakter diecezjalny (najbliższy międzynarodowy Dzień Młodzieży będzie za rok w Sydney). fot. A. Karłowska

Młodzież Archidiecezji Przemyskiej zgromadziła się po raz 14.   Spotkanie odbyło się w Brzozowie. Tam i w okolicznych parafiach (m.in. Blizne, Domaradz, Stara Wieś) znajdowały się tzw. kościoły stacyjne, zaś w sobotni wieczór kilka tysięcy młodych ludzi zgromadziło się, by czuwać przy krzyżu. Spotkanie odbywało się w Kolegiacie w Brzozowie pw. Przemienienia Pańskiego.

Nabożeństwu przewodniczył metropolita przemyski ks. abp Józef Michalik. Młodym towarzyszyli przybyli z nimi kapłani, z Archidiecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży na czela - ks. Tadeuszem Białym. Modlitwę i czuwanie animował świetnie przygotowany chór. Młodzi ludzie chętnie włączali się w śpiew , by także przez słowa pieśni rozważać myśl przewodnią spotkania: "Przypatrzmy się powołaniu naszemu".
fot. A. Karłowska
fot. A. Karłowska Zwłaszcza w tym burzliwym dla Kościoła czasie, warto zwrócić uwagę, że jest wielu młodych ludzi, którzy wciaż chcą być w tym Kosciele, a w ten sposób budować swoje życie na fundamencie Ewangelii.
 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.