Facebook Google+ Twitter

Młodzież czwartą władzą. Nowy projekt edukacyjny

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-05-02 14:15

Polityka, kultura, problemy społeczne - to kwestie, którymi, w powszechnym mniemaniu, młodzież raczej się nie interesuje. Jak od każdej reguły, tak i tutaj możemy doszukać się wyjątków.

Logo portalu PRO Forma / Fot. M.N.Grupa zabrzańskich licealistów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11 stworzyła portal o tematyce poruszającej zarówno aktualne sprawy polskiej i lokalnej sceny politycznej oraz wydarzenia kulturalne w regionie, jak i szeroko pojęte problemy społeczne małej ojczyzny. W tych trzech sekcjach tematycznych codziennie pojawiają się nowe artykuły. Zespół redakcyjny portalu PRO Forma stawia na rzetelność, systematyczność i otwartość w kontaktach z czytelnikami, zachęcając ich do dyskusji oraz pisania własnych artykułów również publikowanych na stronie. Organizuje także spotkania i koncerty, promując tym samym młodych, zdolnych wykonawców. PRO FormaLogo portalu PRO Forma / Fot. M.N. jest prawdziwym koncernem medialnym - proponuje bowiem internautom nie tylko artykuły pisane, ale również audycje radiowe i telewizyjne czy fotoreportaże.

Redakcja portalu to szóstka zdolnych, młodych ludzi, którzy nie boją się wyzwań, a podjętym działaniom poświęcają się w stu procentach. Dzięki wspólnej pracy nad serwisem mogli rozwinąć swoje dotychczasowe talenty oraz poprawić komunikację interpersonalną.

Wszystko to dzięki projektowi "Czwarta władza z klasą. Szkolny koncern medialny", w którym biorą udział. W ramach niego odbywały się warsztaty obejmujące swoją tematyką nie tylko stronę techniczną pracy portalu, ale także teoretyczne podstawy, takie jak prawo prasowe czy poprawny warsztat dziennikarski. Pomocne były także spotkania z dziennikarzami, którzy udzielili licealistom wielu dobrych rad i wskazówek. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy projektu biorą udział w konkursie na najlepszy szkolny koncern medialny, który już niebawem zostanie rozstrzygnięty. Najlepsze zespoły redakcyjne pojadą na dwutygodniowy obóz językowy do Londynu.

Portal PRO Forma można znaleźć pod adresem http://www.s6.czwartawladza.edu.pl/.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.