Facebook Google+ Twitter

Młodzież karze Donalda Tuska i PO za ACTA

11 punktów procentowych w górę dla PiS i 17 w dół dla PO wśród wyborców poniżej 24. roku życia - to przerażający efekt polityki Platformy Obywatelskiej wobec ACTA. Partia Donalda Tuska może już nie wrócić do łask młodego pokolenia.

Donald Tusk / Fot. Stowarzyszenie SIEMACHA/Creative Commons 3.0Drastycznie spadł odsetek poparcia dla rządzącej partii w grupie najmłodszych wyborców. Zyskuje PiS i Ruch Palikota. Ostatni sondaż MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24 i Faktów TVN nie pozostawia złudzeń: kto oponował wobec ACTA, ten rósł w oczach młodzieży, która "deskę ratunku" ujrzała w Kaczyńskim i Palikocie - czytamy na stronie tvn24.pl.

Nadal największą popularnością wśród wyborców poniżej 24 roku życia, cieszy się Ruch Palikota: 31 procent młodych ludzi chce oddać głos na jego formację.

Ogólne poparcie dla partii rządzącej spadło o pięć punktów procentowych. Dwa punkty zyskał PiS, a jeden dodatkowy punkt otrzymał Ruch Palikota.

Młodzi ludzie mają coraz większą świadomość przełożenia siły ekonomicznej i medialnej korporacji na politykę - tłumaczy prof. Janusz Czapiński. - Korporacje przestały być anonimowe. Są jednym z graczy i to widać.

Politycy PO nie widzą powodów do zmartwień. - Do wyborów daleko, młodzież zapomni a spadek jej zaufania nie musi być stały - odpowiadają na informacje o utracie głosów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

no
  • no
  • 19.02.2012 14:40

Korupcja, edukacja, infrastruktura leżą. Jakie sukcesy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
m
  • m
  • 29.01.2012 22:32

Nie powtarzaj bezmyślnie za Wnukiem-Lipińskim.

To geopolityka robi za Tuska. Przyjrzyj się temu co zawalił.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 29.01.2012 21:17

Opozycja zawsze mówi ,że PO ma tylko PR i na tym jedzie , a ja uważam ,że w ogóle nie potrafi się promować ,Taki sukces jak 4,3 PKB , umocnienie złotego , [ kredytobiorcy we frankach odetchnęli ] tańsze waluty ,tańsze paliwo . Europejski bank i nie tylko widzą potencjał w Polsce. Inwestorzy kupują obligacje a rząd milczy . Takiego rzecznika wyrzucić na zbity pysk . Tutaj, w gospodarce rozgrywają się losy rodzin polskich a nie w ACTA . Graś do dymisji .Nie ma przepływu informacji .

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 29.01.2012 20:47

Najśmieszniejszy sondaż " telefoniczny " PiS pierwsze wniosło o ograniczenie wolności w necie , a teraz im się odwróciło ? Życzę sukcesów pod rządami Jarka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.