Facebook Google+ Twitter

Młodzież oddaje hołd bohaterom

W Kościele Kapucynów na ul. Loretańskiej w Krakowie odbyła się dziś uroczystość patriotyczna upamiętniająca 67. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę 17 września 1939 r.

Ceremonia rozpoczęła się mszą świętą o 15. Wśród licznie zaproszonych gości znaleźli się m.in.: dawni kapitanSybiracy i żołnierze AK, policjanci, artyści z Podgórskiego Stowarzyszenia Sztuk Wszelkich im. Karola Wojtyły, profesorowie większości krakowskich wyższych uczelni, bard krakowski Michał Bożyk. W uroczystości czynnie brała udział młodzież ze Szkoły Muzycznej im. K. Szymanowskiego i XXX LO im. Świętego Brata Alberta.


Po mszy licealiści przedstawili wzruszający półgodzinny spektakl, który przypomniał widzom okoliczności napaści sowieckiej na Polskę oraz nazwiska poległych w walkach rodaków, a także poruszył bolesny temat zbrodni w Katyniu.

- Chcieliśmy oddać cześć bohaterom - mówi jeden z uczniów. - Myślę, że nam się udało. Zrobiliśmy to najpiękniej jak umieliśmy - dodaje zamyślony. Głównym organizatorem, autorem tekstów i reżyserem całego przedsięwzięcia był Stefan Wierzba, kapitan Wojska Polskiego w stanie spoczynku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Bożena Wiatr
 • Bożena Wiatr
 • 15.06.2011 16:32

Jestem harcerką. Mam 56lat. Czytałam wszystko o panu kapitanie . Świetlana postać .Wzór godny klonowania.Osobowość zasługująca na godne miano CZŁOWIEKA ! .......BOHATER NASZYCH CZASÓW ! Nadaje się na ambasadora Polski i Polskości ! Zawarł w sobie wszystkie ,wspaniałe ludzkie cechy dojżałego i wrażliwego Człowieka .POLSKI OFICER ! CZY MOŻE JESZCZE BYĆ coś WSPANIALSZEGO -dzisiaj ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bogdan Stanisławski.
 • Bogdan Stanisławski.
 • 29.05.2011 11:57

Dziękuję ! Tylko w ten sposób . I TYLKO TAK - ZOSTANIE NA ZIEMI PO NAS ZNAK !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Twardowski .
 • Stefan Twardowski .
 • 29.05.2011 11:34

......." Przejdą lata i wieki przeminą ! Pozostaną dawnej chwały dni..." Panie Kapitanie ! Jest Pan JEDYNYM OFICEREM POLSKIM , KTÓRY DO KOŃCA WIERNIE SŁUŻY SWOJEJ OJCZYŻNIE ! A polska młodzież jest TAKA , jak my przed laty - wspaniała !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piwko Spiryt
 • Piwko Spiryt
 • 25.05.2011 16:51

Jasne najlepiej oddać Polskę ,,koszernym złodziejom" i za pieniądze ,,dziadków się wykształcić" a ich samych pozostawić na żer żydo-komuny w wydaniu ,,jewro-pejskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Brzoza
 • Jan Brzoza
 • 25.05.2011 11:47

Panie Naleziński ! Niech pan także kupi sobie bilet W JEDNĄ STRONĘ ! Nie potrzeba TU takich BYLEJAKICH !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Pliszka
 • Adam Pliszka
 • 25.05.2011 10:51

Byłem .Oglądałem.Uczestniczyłem .Słuchałem. Wielka Sprawa . Duże Brawa. Panie Kapitanie- TO NASZE NARODOWE TRWANIE ! Dziękujemy ! Gratulujemy !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Pliszka
 • Adam Pliszka
 • 25.05.2011 10:47

Byłem w kościele . Spektakl wywołał gorące uczucia narodowe , a także wielką sympatię dla grającej młodzieży z 30 LO w Krakowie Nowej Hucie ! Wielkie brawa "na stojąco" otrzymał twórca TEGO WYDARZENIA pan Kapitan Stefan Wierzba , który jest Jedynym w Polsce organizatorem i wykonawcą TYCH WSPANIAŁYCH "LEKCJI HISTORII POLSKI . Wielkie Brawa .SUPER !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Licealni patrioci... Ilu z nich (po studiach) planuje wyjazd? Jeszcze wiedzą, że trzeba się pouczyć, potem postudiować i dalejże. Ale póki co, można uczestniczyć w patriotycznych uroczystościach. W telewizyjnej reklamie zwierza się chyba nauczycielka -*Mam 28 lat i czekam na samolot do Dublina. Nie wrócę.*
Oto postawa wyrośniętej i realnie myślącej młodzieży. A w liceum to można żyć marzeniami i patriotyzmem. Ale jak tylko łańcuch nauki puści...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.