Facebook Google+ Twitter

Młodzież w Konsulacie RP w Vancouver

Polska i polonijna młodzież gościła licznie w vancouverskim konsulacie RP. Okazją było podsumowanie konkursu "Sławni polscy sportowcy".

Młodzież RACOTU z olimpijskimi maskotkami / Fot. Michał RadoszewskiKonsulat Generalny RP w Vancouver 23 lutego 2010 został opanowany przez polską i polonijną młodzież. Stało się to za sprawą XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Ta okazja sprawiła, że po pierwsze - w lokalnych polonijnych szkołach odbył się konkurs "Sławni polscy sportowcy", po drugie - w Vancouver zjawił się poseł na Sejm RP Wojciech Ziemniak z trzydziestoosobową grupą młodzieży z Klubu Olimpijczyka "Jantar" z Racotu.

Na spotkaniu podsumowującym konkurs, wręczono nagrody ufundowane przez Konsulat RP w Vancouver, PKOl i polonijnych sponsorów. To wydarzenie zyskało wspaniałą oprawę dzięki występowi pianistki Katarzyny Musiał oraz wystawom: Polskiego Plakatu Sportowego i Olimpijskiego z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Ekslibrisów Krzysztofa Kmiecia - Polscy Olimpijczycy, które pod patronatem Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przygotowali Lena i Wiktor Chorobik z Vancouver.

Ilustrację fotograficzną tej uroczystości znajdą Państwo w albumie: "Youth in the Polish Consulate in Vancouver February 23, 2010 Photos: Michal Radoszewski"
na stronie
http://www.polonianewsmagazine.com/Photojournal_Vancouver_Olympics_2010.shtml

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.