Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21041 miejsce

Młodzież z Izraela po raz kolejny w Nowym Sączu

Już po raz drugi w Zespole Szkół Nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu gościliśmy młodzież i nauczycieli z Nofey Habsor School, którzy przyjechali do Nowego Sącza.

 / Fot. Archiwum MMSGrupa ponad 90 osób została przywitana na placu pod Synagogą, która stanowi obecnie jeden z oddziałów sądeckiego Muzeum. Właśnie tam przybyli goście i sądeccy uczniowie mogli zobaczyć to, co pozostawiła po sobie w naszym mieście społeczność żydowska, mieszkająca tutaj przed wojną.

Następnym punktem programu było odwiedzenie byłego getta żydowskiego. Później wszyscy udali się na teren Miasteczka Galicyjskiego, które jest rekonstrukcją XIX wiecznego miasta. Organizatorzy przyjazdu chcieli przez tę wizytę pokazać gościom jak wyglądało międzykulturowe miasteczko, w którym niegdyś mieszkali obok siebie Polacy, Żydzi i Łemkowie.

 / Fot. Archiwum MMSTutaj, przy dźwiękach kapeli Niskowianie przybyłych przywitała Pani Dyrektor Antonina Dzikowska. Muzykanci ubrani w stroje ludowe, śpiewający tradycyjne przyśpiewki zrobili na gościach niesamowite wrażenie. Po krótkim zwiedzaniu wybranych obiektów na Miasteczku rozpoczęła się wspólna zabawa.

Nieocenioną pomoc w przygotowaniu lunchu i drobnych upominków dla naszych gości okazała nam Pani Małgorzata Ligas - Prezes nowosądeckiego Stowarzyszenia Moje Marzenia Spełniają się.

 / Fot. Archiwum MMS- „Dzięki organizacji takich i wielu innych przedsięwzięć możemy nawiązywać międzykulturową współpracę z przedstawicielami innych narodów i poznawać nieznaną nam przecież kulturę. Owe spotkania pozwalają przełamywać stereotypy dotyczące relacji polsko – żydowskich nie tylko w Nowym Sączu, ale przede wszystkim w całej Polsce” – z pełnym przekonaniem podkreśliła Małgorzata Ligas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.