Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15513 miejsce

Młodzież z Ostrowca Świętokrzyskiego we Francji

Tuż przed wakacjami grupa młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim odwiedziła Gennevilliers, miejscowość w aglomeracji paryskiej, gdzie wzięła udział w dorocznym karnawale.

Gennevilliers jest miastem partnerskim Ostrowca Świętokrzyskiego i współpraca ta od lat rozwija się w kilku dziedzinach, w tym również sportowej i kulturalnej. Poza delegacjami oficjalnymi do tego podparyskiego miasteczka regularnie udają się ostrowieccy sportowcy i młodzież szkolna.
W tym roku na czele delegacji Ostrowca Świętokrzyskiego stał wiceprezydent miasta, Jarosław Górczyński.

Młodzi tancerze z ostrowieckiego "Bronka" we Francji. / Fot. archiwum LO nr III w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimJednak jej trzon stanowili uczniowie popularnego ostrowieckiego "Bronka", którzy pod kierunkiem nauczycielek: Grażyny Chudzińskiej i Alicji Samot przygotowali polskie tańce (krakowiak, polonez) i w strojach ludowych, wypożyczonych z Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu zaprezentowali je tysiącom gości z wielu krajów świata i mieszkańcom Gennevilliers podczas parady i specjalnych występów.

W tany ruszyli: Marta Hauer, Patrycja Szałapska, Natalia Podczasi, Elżbieta Woźniak, Ewelina Urbańska, Roksana Klechowska, Michał Madej, Patryk Chrobot, Piotr Krzak, Piotr Tokarski, Bartłomiej Zakrzewski i Konrad Suswał z klas pierwszych i drugich. Poza gromkimi brawami, które młodzi tancerze zebrali za swoje tańce, wzbudzili oni ogromne zainteresowanie narodowymi strojami. Wielu chciało się z nimi sfotografować i nawiązać przyjaźnie.Młodzież z LO nr III im. W. Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas występu w Gennevilliers. / Fot. www.ville - gennevilliers.fr

Pobyt w okolicach Paryża był dla młodzieży i ich opiekunów doskonałą okazją do zwiedzenia francuskiej metropolii i jej zabytków: wieży Eiffla, bazyliki Sacré-Coeur, katedry Notre Dame, łuku triumfalnego, Luwru. Byli na wzgórzu Montmartre, cmentarzu Pere Lachaise (odwiedzili tu m.in. grób Fryderyka Chopina, Edith Piaf i ...Jima Morrisona), spacerowali po Alei Pól Elizejskich.

Biorąc pod uwagę fakt, że Liceum Ogólnokształcące nr III im. W. Broniewskiego współpracuje z kilkoma szkołami we Francji, a także realizuje wiele programów unijnych, istnieje duże prawdopodobieństwo, że utalentowanych tancerzy zobaczymy jeszcze nie raz za granicą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

5* Fajna taka współpraca.. Jednak młodzież polska umie się zaprezentować z dobrej strony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.