Facebook Google+ Twitter

Młodzież z Targówka na Litwie

Od 15 do 22 listopada 2009 r. odbyła się druga część projektu „Przystanek Wolność” przygotowanego przez Dom Kultury Zacisze” i Młodzieżową Radę Dzielnicy Targówek.

Cała Grupa Polsko-Litewska na Litwie / Fot. Marcin ProtasTym razem gościliśmy u naszych partnerów na Litwie. Tydzień spędzony wspólnie na działaniach artystycznych, dyskusjach, przygotowaniu happeningu „Demokratyczny wehikuł czasu” i spotkaniach z młodzieżą szkolną w Vilkaviškis i Alvitas pozostawi niezapomniane wrażenia.

Młodzi ludzie potrafią rozmawiać o demokracji, procesach jakie zachodzą w ich otoczeniu. Poddawać je analizie. Przykładem może być ankieta na temat wolnego czasu, jaką MRD Targówek w ramach projektu przeprowadziła wśród młodzieży szkolnej. Analiza wyników pozwoliła przygotować program grantowy skierowany do młodzieży gimnazjalnej i licealnej naszej dzielnicy.

Wnioski można składać do 15 grudnia 2009 r. w Urzędzie Dzielnicy Targówek. Wspólnie z młodzieżą litewską z Vilkaviškis i Kłajpedy pracowaliśmy nad nową akcja społeczną „Sztuka moim jedynym nałogiem”, którą chcemy uruchomić od nowego roku. Przygotowaliśmy jej założenia programowe, omówiliśmy środki przekazu itp.

Poza warsztatami, spotkaniami z władzami samorządowymi, kontaktem ze wspaniałą przyrodą Parku Narodowego w Vištytis był to czas dla przyjaciół, którzy po czterech miesiącach przerwy spotkali się ponownie. Na blogu prowadzonym podczas projektu napisali:

„Później wszyscy wspólnie graliśmy w grę prowadzoną przez grupę litewską z Vilkaviškis. Gra nazywała się „Gazeta”. To była świetna zabawa przy tworzeniu artykułu o wymyślonych postaciach będących przy władzy, zdobywaniu pieniędzy na wydanie nowej gazety (flamastry, karteczki kolorowe itp.). Jednym z celów gry było poznanie schematu działania zachowań korupcyjnych. I tak minęły pierwsze 24hJ”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Bo najwięcej powinno się robić dla Dzieci bo one są najważniejsze i one za kilka lat będą decydować o róznych swoich sprawach a kto wie czy któreś z nich nie będzie nawet o Państwa sprawach decydować...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Naprawdę fajnie, że organizuje się tego typu imprezy;))) Popieram wszystkie inicjatywy, które mają na celu integrację dzieciaków! Ja zabieram moje dzieci jutro do Galerii Krakowskiej na Mikołajki i te będzie mnóstwo zabawy:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale sie nie da pisac tego po Polsku bo tak jak sie czyta tak i jest po Polsku Vilkaviskis

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z młodzieżą polską z Wileńszczyzny byście się spotkali. :)

PS jesteśmy Polakami a więc piszemy Wiłkowyszki (albo Wyłkowyszki) a nie Vilkaviškis.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.