Facebook Google+ Twitter

Młodzież zasadziła 4000 drzew w Zakopanem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-14 11:25

12 maja 2010 roku Tatrzański Park Narodowy i Miasto Zakopane były miejscem akcji sadzenia aż czterech tysięcy drzew. Na terenie TPN oraz strefy ochronnej Zakładu Utylizacji Odpadów pojawiły się setki małych jodeł, świerków, lip i jaworów.

 / Fot. Michał Moskal Zakopiańskie wydarzenie zorganizowane zostało przez TAURON Polska Energia, Fundację Aeris Futuro i młodzież z Gimnazjum nr 2 w Zakopanem. W sadzeniu drzewek udział wzięli m.in. znana polska snowboardzistka Jagna Marczułajtis, Krzysztof Trebunia Tutka, lider zespołu Trebunie Tutki, Franciszek Groń Gąsienica medalista olimpijski w kombinacji norweskiej,
Dariusz Goździak - mistrz olimpijski w pięcioboju. Akcję wspomagali także ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR.

Akcja w Zakopanem to część ogólnopolskiego programu Fundacji Aeris Futuro pod nazwą CZAS NA LAS, nad którym Honorowy Patronat sprawuje Minister Środowiska, a działania wpisane są kampanię agendy ONZ ds. Środowiska UNEP "Obsadźmy naszą planetę".

- Dziś każdy z nas zostawia "ślad klimatyczny" - emitujemy olbrzymie ilości dwutlenku węgla. Projekty takie jak OFFSET z TAURONEM pokazują, jak duże firmy mogą aktywnie i realnie włączyć się do globalnych działań na rzecz ochrony środowiska. Społeczne zaangażowanie takich instytucji jest dzisiaj bardzo potrzebne zdegradowanej naturze - tłumaczy Joanna Mieszkowicz, Prezes Zarządu Fundacji Aeris Futuro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zgadzam się Panie Bartłomieju. Lecz by osiągnąć pozytywny wynik nie tylko ilościowy, należy odpowiednio się przygotować. W strefach ochronnych uciążliwych organizmów gospodarczych należy preferować gatunki, które są odporne jak i maksymalnie niwelują skutki uciążliwości. Innymi słowy należy dobrać odpowiednie gatunki. Rozumiem miłość do smreków i jaworów. Lecz w tym przypadku, chyba nie o to chodziło?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sadzenie drzew i krzewów to nasz wkład w przyszłość naszej ziemi. Sadźmy je z wyobraźnią żeby osiągały starczy wiek jak dąb Bartek i weterani europejskich lasów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.