Facebook Google+ Twitter

Młodzież ze Szczyrku z przyjacielską wizytą w Niemczech

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-04-06 08:32

Rhein - Erft - Kreis, to partnerski powiat, z którym współpracuje powiat bielski. W przedświątecznym tygodniu gimnazjaliści ze Szczyrku odwiedzili Niemcy.

 / Fot. ks. Jan ByrtW ramach wymiany gimnazjaliści ze Szczyrku, uczący się języka niemieckiego, odwiedzili Niemcy. Jednym z opiekunów grupy młodzieży był ks. Jan Byrt z Parafii Ewangelickiej ze Szczyrku. Zaproszeni goście zwiedzili przepiękną Katedrę świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii i inne okoliczne miejscowości.

 / Fot. ks. Jan ByrtKsiądz Jan Byrt podarował Parafii Katolickiej w Blankenheim budkę dla ptaków (z projektu 500 budek dla ptaszków na 500-lecie Reformacji). Jest to pierwsza taka budka, która zawiśnie w ogrodzie w Niemczech. Kolejna trafiła do Parafii Ewangelickiej w miejscowości Brull i starostwa w Rhein -Erft -Kreis.

Prezent od niemieckich przyjaciół. / Fot. ks. Jan ByrtW dowód wdzięczności i podziękowania Polacy podarowali pisanki (wykonane przez panią Urszulę Cieślar z Wisły) oraz oscypki i baranki. Niemcy zrewanżowali się różnokolorowymi jajkami - pisankami, które podczas Wielkanocy znajdą się na ołtarzu w Kościele Ewangelickim w Szczyrku.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.