Facebook Google+ Twitter

Młodzież ze Zdzieszowic pomoże Danielowi z Afryki

Zdzieszowiccy gimnazjaliści szóstego stycznia w miejscowym kinie zwieńczą akcję charytatywną mającą na celu pomoc ośmioletniemu Danielowi z Burkina Faso. Czy zdzieszowicka młodzież znajdzie wsparcie wśród przybyłych?

Już szóstego stycznia w zdzieszowickim kinie "Odrodzenie" odbędzie się akcja charytatywna będąca zwieńczeniem dotychczasowych działań nastolatków z małej miejscowości nieopodal Kędzierzyna-Koźla. Imprezę uświetnią występy lokalnych zespołów oraz licytacje przedmiotów ofiarowanych przez gwiazdy, między innymi płyty popularnego wśród młodych zespołu Happysad. Oprócz nich zobaczymy wiele niekonwencjonalnych pomysłów światłej młodzieży oraz prezentację dotychczasowych dokonań. – Sprawi to, że przybyli z pewnością nie będą się nudzić – zapewnia opiekun akcji, Jolanta Siekierka.

Akcja ta nie jest pierwszym działaniem uczniów mającym pomóc ośmioletniemu Danielowi z Burkina Faso, małego kraju położonego na zachodzie Afryki. Już od blisko roku uczniowie zajmują się zbieraniem środków na finansowanie edukacji oraz życia osieroconego chłopca – jak do tej pory jedynie na terenie szkoły. – Pieniądze zdobyte dotychczas nie były wielkie, lecz wystarczały na utrzymanie naszego małego podopiecznego. Nie jest to zawrotna suma, ponieważ na roczne przeżycie i edukację wystarcza tam jedynie czterdzieści euro. Aż ciężko uwierzyć, że tylko dwadzieścia procent dzieci ma szansę edukacji – mówi opiekun akcji.

Pomóc może każdy – blisko osiemdziesiąt afrykańskich dzieci objętych jest franciszkańskim programem pomocy „Dać im nadzieję” i to właśnie dzięki niemu gimnazjaliści zainteresowali się pomocą. Niestety, ubogich dzieci wciąż przybywa – mało które ma możliwość edukacji, a przychód na jednego mieszkańca krajów ubogich jest blisko pięćdziesiąt razy mniejszy niż przychód przeciętnego obywatela Europy. Dlatego właśnie młode pokolenie postanawia pomóc. – Akcja ma również charakter informacyjny – niewielu zdaje sobie sprawę, jakie ubóstwo panuje w krajach Afryki, a nawet, jeśli zdaje, to nie wie, jak pomagać – mówią sami uczniowie.

Mimo wielu niepowodzeń, praca w sztabie akcji nadal wre. – Artyści, sportowcy do których piszemy w większości odmawiają, a duża liczba maili pozostaje bez odpowiedzi. Młodzi wolontariusze nie zrażają się tym – pracują dalej. Co z tego wyniknie? Zobaczymy już za miesiąc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niektórzy starsi powiń uczyć się od tej młodzieży

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Nie dorośliśmy jeszcze do tego, żeby troszczyć się o naszych bliźnich w Afryce. Ale takie akcje jak ta, zaprzeczają moim słowom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.