Facebook Google+ Twitter

MMA podbija serca Polaków. Na czym polega fenomen tej dyscypliny?

Dla jednych brutalna, uliczna walka. Inni widzą w niej dynamicznie rozwijającą się dyscyplinę sportową. MMA od niedawna cieszy się coraz większa popularnością w Polsce. Na czym polega jej fenomen?

Popularność MMA w Polsce stale rośnie, a nasz kraj stał się atrakcyjnym rynkiem dla tej dyscypliny. / Fot. Mariusz Michalak W boksie na starcie najlepszych zawodników czasem trzeba czekać kilkanaście miesięcy. W formule MMA najlepsi walczą ze sobą regularnie. MMA ma jeszcze jedną przewagę nad boksem. Tu właściwie liczy się tylko jedna organizacja - Ultimate Fighting Championship.

Zobacz także: Fakty i mity wokół przejścia Mameda Chalidowa do UFC

Pomysł na walki w formule MMA był niezwykle prosty. W jednym miejscu zebrano zawodników z różnych sztuk walki. Konfrontacja w oktagonie miała wyłonić najlepszego z nich. W 1993 roku federacja UFC zorganizowała pierwszy turniej, który okazał się sukcesem. Organizacja ujednoliciła zasady i przejęła klika mniejszych federacji. Dziś gale amerykańskiej federacji transmitowane są do 150 krajów, także do Polski. Galę UFC 134 w Rio de Janeiro obejrzało 30 mln Brazylijczyków.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.