Facebook Google+ Twitter

MMA. Porażki Polaków, triumfy Khalidova i Sokoudjou na gali KSW 15

W sobotni wieczór warszawska hala Torwar wypełniła się fanami mieszanych sztuk walki. Gala KSW 15 była testem popularności MMA w Polsce, ale również testem polskiego MMA w konfrontacji z zawodnikami zza granicy. Pierwszy zdaliśmy, drugi niestety oblaliśmy.

Pierwszym pojedynek był finałem turnieju rozegranego podczas ostatniej gali KSW Extra 2 w Ełku. Reprezentujący olsztyński klub Czeczen Aslambek Saidov stanął do walki o pas mistrzowski w wadze półśredniej z Rubenem Crawfordem, zawodnikiem z Niemiec. Wyrównany pojedynek zakończył się decyzją sędziów na rzecz Saidova.

W kolejnej walce mistrz K-1 Marcin „Różal” Różalski zadebiutował w nowej dla siebie formule MMA. Zaznaczył przewagę w stójce, lecz jego przeciwnik, Marcin „Doktor” Bartkiewicz, dominował w klinczu i parterze. Szczęśliwie dla Różalskiego, lekarz przerwał pojedynek z powodu rozcięcia na głowie „Doktora”, sędziowie zaś ogłosili zwycięstwo „Różala”.KSW 15 było galą powrotu - szczeciński zawodnik Michał „Cipao” Materla wrócił po długiej przerwie spowodowanej kontuzjami i zmierzył się z pochodzącym z Francji Gregorym Babene, który zastąpił w tej walce Krzysztofa Kułaka, nieobecnego z powodu operacji kręgosłupa. Materla popisał się umiejętnościami bokserskimi, ale główny nacisk położył na przewrócenie przeciwnika do parteru i zakończenie walki duszeniem, co udało mu się w drugiej rundzie pojedynku.

Czytaj też: KSW - relacja z gali w Warszawie

KSW 15 było też galą pożegnania - Łukasz „Juras” Jurkowski po porażce z Toni Valtonenem ogłosił zakończenie kariery. Fin, walczący z koszulce zakrywającej tatuaż z symbolem swastyki, skuteczną walką w zwarciu i kontrolą w parterze decyzją sędziów zapewnił sobie zwycięstwo. Po walce Jurkowski poprosił o mikrofon i wspomniał, że obiecał niegdyś po 10 porażce odejść. „To jest definitywny koniec mojej kariery” - oznajmił. Publiczność pożegnała go owacją na stojąco.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.