126649 miejsce

MME w hokeju na trawie: Anglicy w czołowej czwórce turnieju

Poniedziałkowe spotkania podczas rozgrywanych w Siemianowicach śl. Młodzieżowych Mistrzostw Europy przyniosły wiele emocji. W obu dzisiejszych meczach do ostatnich chwil ważyły się losy końcowego wyniku.

W pierwszym z poniedziałkowych spotkań Grupy A na obiekcie "Siemion" w Siemianowicach śl. zmierzyli się Anglicy z Francuzami. Dla Francuzów był to bardzo ważny mecz gdyż w przypadku porażki w tym spotkaniu odpadliby z dalszej walki o medale.

Spotkanie rozpoczęło się jednak świetnie dla ekipy "trójkolorowych". Po dwóch udanie wykorzystanych krótkich rzutach rożnych przez Fabiena Magnera i Loisa Sevestra w 21. minucie meczu wyszli na prowadzenie 2:0. Od tego momentu zaczęła się rysować na boisku przewaga dążących do wyrównania Brytyjczyków. W 28. minucie gry kontaktową bramkę dla Anglików zdobył David Beckett z rzutu karnego, podyktowanego za przewinienie w polu karnym podczas wykonywania karnego rzutu rożnego.

Najważniejsze momenty tego spotkania miały miejsce w pierwszym kwadransie po zmianie stron. Najpierw w 42. minucie meczu Anglicy wyrównali z karnego ponownie za sprawą Becketta, by pięć minut później wyjść na prowadzenie po bramce Chrisa Griffithsa. Do końca spotkania trwał napór Francuzów w celu zdobycia wyrównującej bramki, jednak nawet wycofanie z bramki bramkarza i wstawienie dodatkowego gracza w polu nie pozwoliło im zdobyć upragnionej bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Brytyjczyków 3:2 co oznacza dla nich awans do finałowej rundy turnieju, "trójkolorowym" natomiast pozostanie walka o utrzymanie w elicie.

Dużo emocji zgromadzonym kibicom dostarczyło także spotkanie Hiszpanów z Belgami. Belgowie przez większość spotkania mieli przewagę w grze co zdołali udokumentować dwoma bramkami Toma Boona by wyjść na prowadzenie 2:0 w 43. minucie meczu. Pięć minut później Oriol Bach zdobył kontaktową bramkę dla Hiszpanii, a w 59. minucie po raz kolejny Boon podwyższył prowadzenie Belgów.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 3:1, drużyna z półwyspu Iberyjskiego zaskoczyła wszystkich "zabójczą" końcówką. Najpierw Alfonso Moreno, po świetnej solowej akcji, zdobył kontaktową bramkę w 66. minucie, a kilka chwil później Hiszpanie zdołali doprowadzić do remisu. Joan Elias świetnie wykorzystał krótki rzut rożny i dzięki remisowi 3:3 Hiszpanie ciągle pozostają w grze o medale.