MME w hokeju na trawie: Holandia najlepsza na starym kontynencie

Holendrzy wywalczyli złote medale Mistrzostw Europy do lat 21 rozegranych w Siemianowicach Śl. Biało-czerwoni pożegnali się z Grupą A.

Radość Holendrów po finałowym zwycięstwie nad Belgią 4:1 / Fot. Piotr JakóbczykFaworytem finałowego spotkania była ekipa "Oranje", która w drodze do decydującego o złocie meczu wygrała wszystkie swoje batalie. Obecność Belgów w finale na pewno była niespodzianką, ale jak się eliminuje po drodze faworytów turnieju Niemców, to o przypadku nie może być mowy.

W finale Holendrzy pokazali to, do czego przyzwyczaili kibiców na obiekcie "Siemion" przez cały czas trwania turnieju, szybką, dokładną i skuteczną grą wybili Belgom marzenia o mistrzowskim tytule. Po bramkach Bovendeerta i Galemy w 28. minucie meczu na tablicy wyników pojawiło się pewne prowadzenie Holendrów 2:0 i to oni byli bliżej mistrzowskiego tytułu.

Tom Boon - król strzelców turnieju w Siemianowicach, rozczarowany po końcowym gwizdku sędziego / Fot. Piotr JakóbczykGdy w 44. minucie gry najlepszy strzelec imprezy Tom Boon zdobył kontaktowego gola dla Belgów, wydawało się, że losy spotkania mogą ulec zmianie. Szanse Belgów na remis i ewentualną dogrywkę zostały jednak zaprzepaszczone w 66. minucie gry. Wtedy to żółtą kartkę otrzymał bramkarz Timmermans i "Czerwone Diabły" do końca spotkania musiały walczyć w osłabieniu.

Kolejne bramki zdobyte przez Buissanta i Kellermana ustanowiły końcowy wynik na 4:1 dla Holendrów i mistrzowski tytuł przypadł ekipie "Pomarańczowych".

Brązowy medal wywalczyli hokeiści Niemiec, którzy w meczu o 3. miejsce pokonali drużynę Anglii 4:3.

Polska - Francja 1:4. Polacy żegnają się z Grupą A. / Fot. Piotr JakóbczykDla polskich fanów hokeja najważniejszy mecz odbył się w sobotę wczesnym popołudniem kiedy to Polacy musieli pokonać Francuzów by utrzymać się w europejskiej elicie. Niestety, "Biało-czerwoni" po raz kolejny nie stanęli w tym turnieju na wysokości zadania i po kolejnej porażce 1:4 zakończyli turniej na ostatnim 8. miejscu tym samym spadając do niższego szczebla rozgrywkowego.

O dużym pech mogą mówić Rosjanie, którzy byli o krok od utrzymania się w elicie. Nie byli jednak w stanie utrzymać komfortowego prowadzenia z Hiszpanią 3:1, stracili bramki w ostatnim kwadransie gry ostateczne remisując i podobnie jak Polacy opuszczają Grupę A.