MME w hokeju na trawie: Holendrzy pokonali biało-czerwonych 2:1

Polska reprezentacja do lat 21 w hokeju na trawie nie sprostała swoim rówieśnikom z Holandii w pierwszym swoim meczu podczas rozgrywanych w Siemianowicach Śląskich. Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Niemcy(w białych koszulkach) pewnie pokonali Rosjan 8:5. / Fot. Piotr JakóbczykHolendrzy byli murowanym faworytem do wygranej w tym spotkaniu i jak się ostatecznie okazało zadanie swoje wykonali, jednak Polacy nie poddali się bez walki.

Mecz nieoczekiwanie rozpoczął się od szansy biało-czerwonych na bramkę za sprawą karnego rzutu rożnego, jednak gol nie padł. W początkowych minutach spotkania z boiska wiało nudą, Polacy umiejętnie rozbijali ataki rywali. W 21. minucie po krótkim rzucie rożnym, golkiper Polaków popełnił przewinienie i sędzia podyktował rzut karny dla gości, którego na bramkę zamienił Buissant. W końcówce pierwszej części gry Holendrzy mieli jeszcze dwukrotnie okazję na podwyższenie wyniku za sprawą krótkich rzutów rożnych, lecz nie zdołali ich wykorzystać.

W 41. minucie meczu w zamieszaniu pod bramką Pacanowskiego, Siebing umieścił piłkę w polskiej bramce i Holendrzy wyszli na prowadzenie 2:0. Od tego momentu z boiska zaczęło wiać nudą, "Oranjes" jak najmniejszym kosztem sił chcieli "dowieźć" zwycięski wynik do końca meczu. Mieli, co prawda jeszcze w 59. minucie meczu groźną sytuację w której świetnie zachował się polski golkiper broniąc sytuację sam na sam z rywalem oraz kolejne dwa krótkie rzuty rożne, lecz bramka dla gości nie padła.

W ostatniej minucie meczu nieoczekiwanie dla wszystkich Polacy zdobyli honorową bramkę. Krótki rzut rożny świetnie rozegrał Szymon Oszyjczyk, który z bliska wpakował piłkę do siatki rywali.

Porażka 1:2 z tak silnym rywalem jak Holandia i długie okresy dobrej taktycznie gry Polaków, pokazały, że biało-czerwoni nie są na straconej pozycji jeśli chodzi o utrzymanie się w europejskiej elicie. Moment odgrywania hymnów narodowych przed spotkaniem Polska - Holandia. / Fot. Piotr Jakóbczyk

W pozostałych niedzielnych spotkaniach nie brakowało emocji, padało sporo bramek i było dużo emocji.

Niemcy mimo tego, że przegrywali z Rosjanami 2:3 nie złożyli broni i w dalszej części gry pokazali swoją wyższość nad rywalami zdobywając kolejnych 6 bramek. Ostatecznie mecz zakończył się pewną wygraną Niemiec 8:5

Belgowie dzięki hat-trickowi Toma Boona zdołali pokonać 4:3 Francuzów i są bliżej awansu do czołowej czwórki imprezy.