64906 miejsce

MME w hokeju na trawie: Polacy remisują po dramatycznym meczu

Biało-czerwoni po remisie 3:3 z Rosją, w dalszym ciągu liczą się w grze o medale.

Mecz z Rosjanami był dla Polaków prawdopodobnie najważniejszy w całej imprezie. Ewentualne zwycięstwo mogło nie tylko przedłużyć szanse gospodarzy mistrzostw na awans do czołowej czwórki turnieju, ale przede wszystkim mogło mieć decydujące znaczenie w sprawie utrzymania się w europejskiej elicie.

Już w 2. minucie meczu biało-czerwoni groźnie zaatakowali, ale krótki róg nie przyniósł powodzenia. Pierwsze 20 minut na obiekcie "Siemion" nie przyniosło jednak wielkich emocji. Wtedy to rzut karny został przyznany Polakom, który pewnie na bramkę zamienił Makowski. Polacy w dalszym ciągu byli na boisku stroną przeważającą i stwarzali sobie kolejne sytuacje bramkowe. W 28. minucie, po świetnej akcji całej drużyny, Poltaszewski był blisko podwyższenia wyniku, a kilka minut później Oszyjczyk naciskany przez rywala w sytuacji sam na sam, minimalnie przestrzelił.

Niewykorzystane sytuacje Polaków w tej części gry niestety zemściły się na sekundy przed końcem I połowy spotkania. Drugi z wykonywanych z rzędu krótkich rzutów rożnych na bramkę zamienił Yancun i na tablicy wyników pojawiło się 1:1.

Na drugą część meczu Rosjanie wyszli z mocnym postanowieniem zwycięstwa i osiągnęli przewagę na boisku. Najpierw w 38. minucie nie wykorzystali szansy z karnego rzutu rożnego, lecz kilka chwil później Komarow wymanewrował polskich obrońców i umieścił piłkę w siatce, wobec czego Rosjanie objęli prowadzenie 2:1.

W 51. minucie meczu Pacanowski fantastyczną paradą obronił strzał Korniłowa, co poderwało Polaków do lepszej gry. Kilka chwil później Polacy "zabójczo" zaatakowali i to zmieniło obraz meczu.