Facebook Google+ Twitter

MMO w uniwersum Star Wars

Jakie zmiany wprowadzono do gry, która swoją premierę miała 20 grudnia 2011 roku? Czy warto w nią zagrać? Jak wygląda rozgrywka?

Informacje ogólneProducenci osadzili fabułę główną rozgrywki 300 lat po konflikcie przedstawionym w częściach Knight's of the Old Republic i Knight's of the Old Republic 2: Sith Lords. W tej grze mamy możliwość przejścia kampanii w trybie single player aż ośmioma odrębnymi klasami postaci, po cztery dla każdej strony konfliktu. Grając po stronie Republiki mamy do wyboru takie klasy jak: Smuggler (Przemytnik), Trooper (Szturmowiec), Jedi Knight (Rycerz Jedi) i Jedi Consular (Negocjator Jedi). Natomiast opowiadając się po stronie Imperium mamy do wyboru: Sith Warrior (Wojownik Sithów), Sith Inquisitor (Inkwizytor Sithów), Bounty Hunter (Łowca Nagród) oraz Imperial Agent (Agent Imperium). Warto również wspomnieć, że każda klasa ma dwie ścieżki rozwoju, które każdy gracz może dostosować wg. własnych upodobań, gdyż do dyspozycji twórcy oddali aż trzy drzewka rozwoju postaci. Wraz z postępem w grze otrzymujemy nowych towarzyszy o unikalnych zdolnościach jak, np. medyk, tank (ten który bierze na siebie obrażenia) czy DPS (zadający duże obrażenia na sekunde). Ok. poziomu 17 - 19 w zależności od postępów w grze otrzymujemy własny statek kosmiczny za darmo, dzięki któremu możemy odwiedzić aż 17 planet na których możemy zwiedzić całą galaktykę.

KampaniaW tej grze każdy gracz ma do wykonania sporo misji. Podzielone zostały one wg. schematu:
- misje główne - które każdy gracz musi wykonać samodzielnie
- misje dodatkowe - które gracze mogą wykonywać samodzielnie lub łącząc się w grupy, często dopełniają one główny wątek fabularny danej postaci
- misje typu Heroic - które wykonuje się będąc w grupach, gdyż samemu nie ma się praktycznie szans, mogą być one wielokrotnie powtarzane
- misje typu flashpoint - dodatkowe misje do wykonania w grupie na zamkniętych lokacjach, za ich ukończenie dostaje się przydatne itemy
- misje typu Area - dodatkowe misje do wykonania w grupie, za ich ukończenie dostaje się przydatne itemy

Co warto wiedziećDo tej gry cały czas wychodzą aktualizacje, z różnymi dodatkami. Grafika w tej grze stoi na wysokim poziomie. Największą zaletą tej produkcji są dialogi, gdyż każda postać ma podłożony osobny głos, a także zmienia swoje zachowanie w trakcie rozmowy zależnie od naszego wyboru. Na początku gra była płatna, jednakże pod koniec ubiegłego roku przeszła na model FTP (free to play - gra za darmo). Jest to dobre rozwiązanie dla osób lubiących serie SW, a nie chcących płacić za grę MMORPG. Gracze FTP mają możliwość wbicia poziomu swojej postaci na lvl 50 (jest to maksymalny lvl w grze), oraz przejścia bez problemów całej kampanii. Obecnie na serwerach można spotkać użytkowników: płacących abonament, preferowanych (kiedyś płacili abonament, ale przestali) oraz graczy FTP. Na tą ostatnią grupę nałożone są pewne ograniczenia. Chodzi o to, że wbijają poziomy doświadczenia wolniej niż inne grupy, niektóre bardzo przydatne skille jak, np. sprint (zwiększa szybkość ruchu o 35%) mają dostępne od poziomu 15, nie mogą używać niektórych itemów lub otrzymywać niektórych nagród za ukończenie misji. Jednakże wolniejsze wbijanie poziomów doświadczenia nie jest specjalnym problemem, gdyż regularnie za skończenie misji dostaje się użytkowe bonusy, np. 25% doświadczenia przez godzinę (czas ten odmierzany jest gdy gracz jest połączony z serwerem). Nie tak dawno wyszedł nowy dodatek do tej gry o nazwie "Rise of the Hutt Cartel", który niestety jest dodatkiem płatnym. Nie przeszkadza on jednak graczom, którzy nie chcą za niego zapłacić. Można grać normalnie dalej tylko niedostępna jest planeta Makeb, na której wykonuje się całkiem nowe misje fabularne dla każdej klasy, oraz można maksymalnie wbić poziom 55. SW The Old Republic oferuje wiele skilli (umiejętności) dla każdej klasy postaci. Odblokowujemy je wraz z kolejnymi poziomami naszej postaci. Jeśli mamy problem ze znalezieniem kompanów do wykonania jakiejś misji to zawsze możemy skorzystać z opcji "Group Finder", która automatycznie wyszuka graczy na podobnym poziomie doświadczenia i z identycznymi misjami. Warto również wspomnieć o umiejętnościach grupowych, dzięki którym możemy wyszukiwać materiały potrzebne do produkcji kryształów do mieczy świetlnych czy tworzyć środki poprawiające cechy naszej postaci. Abonenci mogą wytrenować maksymalną liczbę tych umiejętności czyli trzy, preferowani dwie, a gracze FTP jedną. Jeśli chcemy zmienić wyćwiczoną umiejętność nie musimy płacić żadnych credytów (waluta w grze).

Bitwy kosmiczne i WarzoneBitwy kosmiczne to zdecydowany atut tej gry. Oferują one świetną rozrywkę, minusem może być tylko to, że są takie krótkie. Gracze FTP mają dostęp do rozegrania trzech bitew kosmicznych tygodniowo podobnie jak użytkownicy preferowani, natomiast abonenci posiadają nieograniczony do nich dostęp. Można jednak wykupić tygodniową przepustkę w Cartel Market, dzięki której nie mamy żadnego limitu na bitwy kosmiczne. Dodatkowo możemy modyfikować nasz statek kosmiczny montując na nim m.in. ulepszoną wyrzutnię rakiet (zwiększa limit rakiet w wyrzutniach) czy chociażby lepsze tarcze poprawiające obronę naszego statku. Natomiast na Warzone czyli Team vs Team również są ograniczenia takie jak w przypadku bitew kosmicznych, które w podobny sposób można znieść. W tym przypadku można również grać postaciami na niskich poziomach, gdyż system gry automatycznie wyrównuje punkty umiejętności dla wszystkich postaci, np. Jedi Knight na poziomie 20 i 50 mają taki sam poziom punktów cech (strenght i endurance), co sprawia że rozgrywka multiplayer jest bardzo zbalansowana.

PodsumowanieStar Wars The Old Republic wprowadza wiele ciekawych nowych możliwości względem swoich poprzedniczek. W tej odsłonie mamy możliwość gry postaciami, które używają głównie karabinów i blasterów. Jest także możliwość udziału w bitwach kosmicznych, fakt że wg z góry zaplanowanej trasy, ale nie zmniejsza to zabawy. Ilość itemów oraz misji jest ogromna także rozgrywka sprawia, że jest co robić. Natomiast minusem tej gry jest dość mała liczba graczy, jak na ten moment. Co sprawia, że znaleźć kompana do wykonania flashpointa czy misji heroic jest dość trudno, ale nie jest to jakiś wielkie kłopot. Ta odsłona daje możliwość wcielenia się w prawie wszystkie postacie które występowały w filmach, przez co rozgrywka jest niezmiernie ciekawa, a możliwość dostosowania postaci do własnego stylu gry jest bardzo dobra. Gra jest warta polecenia dla osób, które są fanami gwiezdnych wojen i które mają sporo wolnego czasu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.