Facebook Google+ Twitter

Mniej karlików

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2008-08-13 09:21

Ze śląskich torowisk w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zniknęło sześć karlików. Powód? Konieczna naprawa, pierwsza poważna od czasu pojawienia się niskopodłogowych tramwajów w naszym regionie, czyli od 3 maja 2001 roku.

 / Fot. "Dziennik Zachodni"- W czasie okresowych przeglądów stwierdzono, że uszkodzone są przeguby łączące człony wagonów. Na razie trudno powiedzieć, co jest przyczyną powstania usterek. Nie wiemy, czy były to problemy z eksploatacją wagonów na określonych odcinkach torów czy może wadliwa konstrukcja - tłumaczy Krzysztof Sklarek, główny inżynier Tramwajów Śląskich.

Przyczynę uszkodzeń poznamy dopiero po fachowej ekspertyzie. Z tras wycofano tramwaje linii nr 6 i 16, jeżdżące z Katowic-Brynowa do Bytomia oraz z Katowic-Brynowa do Katowic--Koszutki. Na tych trasach pojawiły się tramwaje zastępcze starszego typu 105. Na trasach pozostało 11 karlików. Brak niskopodłogowych tramwajów odczuły przede wszystkich osoby niepełnosprawne i starsze.

- Do końca roku wszystkie karliki sukcesywnie będą wracać na trasy - zapewnia Sklarek. Naprawy wykonają razem Tramwaje Śląskie i Alstom, producent wagonów. Nie wiadomo jeszcze, jak wysokie będą koszty robót.

Nowoczesne karliki stanowią zdecydowaną mniejszość na śląskich torowiskach - tramwajów starszego typu mamy 326.
- Nie ma tu porównania, jeśli chodzi o walory użytkowania i walory techniczne - podsumowuje Sklarek.

Wiele do życzenia pozostawia stan śląskich torowisk. Karliki kursują jednak tylko na wytypowanych liniach o odpowiednich parametrach. W tym roku na terenie naszego województwa wydarzyło się sześć wypadków tramwajowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.