Facebook Google+ Twitter

Mniej mięsa to niższa waga. Żyj zdrowo

Spożycie mniejszej ilości mięsa może być kluczem do uzyskania prawidłowej wagi. Tak twierdzą europejscy naukowcy.

Mięso / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:FoodMeat.jpg&filetimestamp=20090217225448Spożycie mniejszej ilości mięsa może być kluczem do uzyskania prawidłowej wagi ciała. Tak twierdzą europejscy naukowcy. W badaniach wzięło udział 400 tysięcy uczestników z dziesięciu europejskich krajów. Okazało się, że największa zależność między spadkiem wagi ciała a ograniczeniem spożycia, dotyczyła przerobionego mięsa w postaci kiełbas i szynki.

Wyniki badań opublikowane w "American Journal of Clinical Nutrition" wskazują, że długoterminowa konsumpcja mięsa zarówno u kobiet jak i u mężczyzn związana jest z przyrostem wagi. Eksperci radzą zastanowić się nad urozmaiconym odżywianiem np. wybrać jajka zamiast kiełbasy lub ser czy rybę, a nie szynkę. Przy tym dużą rolę gra ilość spożywanego mięsa. "Jedna porcja mięsa powinna odpowiadać wielkości talii kart", wyjaśniła Sian Porter, rzecznik prasowy British Dietetic Association.

Jak informuje de.news.yahoo.com Mięso nie może być jednak całkowicie wykreślone z jadłospisu, ponieważ zawiera cenne dla naszego zdrowia składniki, z których najważniejszą rolę odgrywa żelazo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Dla wszystkich mięsożernych dobrze zrobią warzywa... i ruch!
Warzywa i owoce poprawiają szereg procesów związanych z przyswajaniem niezbędnych składników! Od dawna wszyscy to wiemy, lecz mała "garstka" z tej wiedzy praktycznie korzysta. :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Tobą Izo, że każdy człowiek jest inny. Ja np. nie mogę całkowicie zrezygnować z mięsa, bo zaraz dopada mnie anemia. Zresztą opracowuje się indywidualne diety. Myślę, że organizm sam sobie pomaga w tym, coś nam smakuje lub nie.

Panie Mariuszu, czy to znaczy, że na śniadanie, obiad i kolację tylko mięso? Np. kurczak, wołowina i wieprzowina?

Pani Beato, urozmaicona żywność jak najbardziej, na talerzu powinno być kolorowo:) Różne artykuły żywnościowe zawierają różne składniki ( białko, witaminy, sole mineralne i inne), które się wzajemnie uzupełniają i są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wszędzie ostatnio czytam i szczerze mówiąc też tak uważam, że najzdrowsza jest dieta urozmaicona( wszystkiego po trochu)ale za to posiłki częstsze i mniej obfite, bez podjadania:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja przeszedłem na dietę mięsną, bez warzyw, owoców, pieczywa, soków, itd., oczywiście jedząc mięsa z małą ilością tłuszczu (nie kiełbasy, w których mięso stanowi mniej niż połowę objętości), i schudłem 10 kg, poprawiły mi się wszystkie wyniki od obwodu brzucha po morfologię krwi i czuję się znacznie lepiej. Bydłem nigdy nie byłem i nigdy nie będę, pamiętam że puszka mózgowa homo sapiens sapiens wzrosła dzięki przestawieniu diety na mięsną, że mam kły i widzenie stereoskopowe, itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od 20 lat jestem wegetarianką, mięsa czworonogów i dwunogów nie jadam. Ostatnio ze względu na zdrowie jadam raz w tygodniu ryby.
Doświadczeniami nie będę się dzielić, bo każdy człowiek jest inny. Mam mój osobisty sposób na życie, który pasuje tylko do mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, właśnie kiełbasę i szynkę najbardziej lubię:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.08.2010 21:20

Tak, naukowcy odkryli istotna sprawę dla prawidłowego odżywiania: jest to kolejność spożywania po sobie grup pokarmowych.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.08.2010 20:51

Grażyno, przeszłam to samo, takie same wnioski wyciągnęłam i tylko życzę jeszcze wszystkim zdrowej tarczycy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.08.2010 19:50

Z mięsa wołowego i wieprzowego polecałbym tylko wątrobę, która zawiera właśnie żelazo. Można też praktycznie bez ograniczeń spożywać ryby pod każdą postacią i drób. Z pozostałymi należy postępować zgodnie z piramidą żywienia.
5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak najbardziej popieram. *5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.