Facebook Google+ Twitter

Mniej pasażerów na Okęciu. Chętniej latamy tanimi liniami

We wrześniu na lotnisku Okęcie odprawiono 894 tys. pasażerów. To 10,3 proc. mniej niż w tym samym miesiącu w ubiegłym roku. Tymczasem w Modlinie statystyki rosną. Niebawem odprawiony zostanie półmilionowy pasażer

 / Fot. Foma, GNU 1.2 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Okecie_Terminal2_przyloty.jpg&filetimestamp=20070710181307 Oprócz liczby pasażerów na lotnisku Okęcie o 12 proc. zmalała liczba samolotów, które lądowały i startowały z portu lotniczego.

"W ubiegłym roku odnotowaliśmy najlepszy wynik września w całej historii portu. W tym roku uwarunkowania, w jakich funkcjonujemy, są inne. Bardzo znacząco zmniejszyły się przewozy realizowane przez tanie linie lotnicze, mniejszy jest także ruch w sektorze czarterowym. To wszystko ma wpływ na mniejszą liczbę obsługiwanych pasażerów" - tłumaczy w rozmowie z TVN Warszawa, Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina.

Odmienna tendencja panuje na otwartym w lipcu lotnisku w podwarszawskim Modlinie. Jak zaznacza Magdalena Bojarska z biura prasowego, w porównaniu z kolejnym miesiącami rośnie liczba operacji lotniczych i obsłużonych pasażerów. Prawdopodobnie w nadchodzący weekend, odprawiony zostanie półmilionowy pasażer.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A tyle było głosów, że lotnisko w Modlinie to zły pomysł, bo nikt tam nie pojedzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma co ukrywać, przeniesienie się W6 do Modlina musiało mieć swój wpływ na statystyki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.